šport

Ferrari prežíva katastrofálnu sezónu, ale pripravuje sa na veľkolepé oslavy. Vystúpi aj Mick Schumacher

dnes 18:25
|

Scuderia Ferrari je jediným tímom formuly 1, ktorý zahájil svoju prácu v prvom ročníku tejto série. Teda v roku 1950 a pretrvala dodnes. V nedeľu už dokončuje svoju tisícku cenu v Mugelle a celý víkend oslávil veľmi slávnostne.

Hlavnou iniciatívou, ktorú sa chce Scuderia dostať k fanúšikom, je prelakovanie monopostu SF1000 na „bordovú“ – vernú kópiu červenej, s ktorou sa Ferrari 125 S dostalo na prvú Veľkú cenu Monaka v roku 1950. Vtedy sa to všetko začalo.

„Charles Leclerc a Sebastian Vettel budú mať tiež špeciálne kombinézy pre tieto jedinečné preteky,“ informuje Ferrari prostredníctvom tlačovej správy.

„No, v tomto období COVID-19 sa na tribúny dostane obmedzený počet fanúšikov, presne 2 880 ľudí. Samozrejme, pri zachovaní sociálnych vzdialeností, ale malo by to byť znamenie sebadôvery a nový začiatok.“

Oslavy budú pokračovať v sobotu večer vo Florencii a veľmi zaujímavý bod programu bude nasledovať v nedeľu, keď bude jeho syn Mick sedieť v monoposte F2004, s ktorým získal Michael Schumacher svoj posledný siedmy titul.

„Veľká cena Scuderie Ferrari je veľmi dôležitým míľnikom a mala by sa oslavovať výnimočne,“ uviedol viceprezident Ferrari Piero Ferrari.

Charles Leclerc a Sebastian Vettel v špeciálnych farbách od roku 1950.

Charles Leclerc a Sebastian Vettel v špeciálnych farbách od roku 1950.

Zdroj: Scuderia Ferrari

„Preto sme sa pri tejto príležitosti rozhodli dať automobilom jedinečný lak. Zatiaľ čo model SF1000 sa na okruhu Mugelle objaví v bordovej farbe pripomínajúcej 125 S, prvé závodné auto s názvom Ferrari.“

„Je to pocta našim koreňom, východiskový bod úžasného príbehu Ferrari. Všetko sa vyznačuje nekonečnou túžbou po pretekoch a túžbou po stavbe cestných automobilov, ktoré sú výnimočné nielen z hľadiska technológie, ale aj z hľadiska dizajn.

READ  Rafael Nadal sa vráti do grandslamového tenisu na Australian Open, informovali organizátori

Ferrari je svetový unikát, pretože táto spoločnosť má dušu výrobcu automobilov a dušu závodného tímu. Je to neoddeliteľné a nespochybniteľné spojenie, “ dodal Piero Ferrari.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close