Technológie

Ferrari sa chystá predstaviť nový SF-23 s novým dizajnom postranného vozíka: PlanetF1

Mercedes nie je jediný, kto pracuje na nových sidepodoch, podľa správy Ferrari predstaví svoj nový dizajn v Imole.

Ferrari má na štartovom rošte tie najunikátnejšie boky zo všetkých tímov a hoci to nebola oblasť, ktorá im minulý rok spôsobovala problémy, vždy je čo zlepšovať.

Zdá sa, že stále viac tímov obchádza a spája štýl Red Bullu Talianska verzia Motorsport.com Teraz uvádza, že Ferrari prinesie modernizovaný SF-23 na svoje prvé domáce preteky sezóny.

Pre fanúšikov Ferrari je však znepokojujúce, že sa neočakáva, že by ich modernizácia postavila do sporu s Red Bullom, ale namiesto toho zdržala Aston Martin o miesto na P2.

Ferrari dúfalo, že vylepšenia budú pripravené na Veľkú cenu Azerbajdžanu, ktorá nasleduje po trojtýždňovej prestávke po pretekoch v Melbourne, ale diely nemusia byť pripravené včas.

Pracuje na tom šéf oblasti podvozku Enrico Cordile, no neočakáva sa, že nový dizajn bude vyzerať ako Red Bull.

Hlavným cieľom tejto zmeny je zlepšiť výkon pri nízkom dojazde so zameraním na aerodynamickú účinnosť, aby sa znížil odpor vzduchu, s nádejou, že do roku 2023 nebude porpoising taký dôležitý faktor.

Ferrari nie je jediné, v závode Mercedesu v Brackley sa pracuje na čoskoro odhalení nového dizajnu sidepodu.

Odporúča PlanetF1.com

Zrušenie tréningov uškodí príprave F1, nie jej pomôže
Toto Wolff diskutuje o tom, kedy v Mercedese ‚odovzdá štafetu‘ niekomu inému
Bernd Maylander o zvyku Lewisa Hamiltona „schovávať sa za safety car“

Toto Wolff priznal, že tím by nemal problém vyrobiť auto, ktoré by vyzeralo ako Red Bull, ak by to dokázalo zlepšiť rýchlosť Red Bullu a navrhol, že Red Bull by mohol W14 „trochu prilepiť“.

READ  Xbox Game Boss čoskoro prehrá ďalšie štyri hry

„Neviem, dalo by sa to nazvať konceptom Red Bull alebo Aston Martin.“ [but] „Nakoniec, ak je to ako anglický dvojposchodový autobus a je rýchly, urobíme to – nalepte naň malú nálepku, Red Bull, ak si to chcú nechať,“ vtipkoval Wolff pre Sky Sports F1.

„Otázka, aké je vaše meradlo? Keď sa pozriete na Red Bulls, sú veľmi rýchle a myslím, že chápeme, že auto je to, čo som povedal.“

„Do budúcnosti som optimista, pretože to musíme dať do iného okna. Meníme karosériu auta, ako funguje podlaha, to všetko mechanicky.“

„Pozeráme sa na niektoré oblasti, tím v Brackley je plochý a je skvelé vidieť, že môžeme v nedeľu inkasovať.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close