Ekonomika

Fínsko porazilo na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji Nemecko a Slovensko Lotyšsko.

TAMPER, Fínsko (AP) – Obhajca titulu Fínsko sa odrazilo od úvodnej prehry so Spojenými štátmi výhrou 4:3 nad Nemeckom na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Tampere. Za Fínsko dvakrát skóroval Sakari Manninen a v zápase A-skupiny skórovali aj Mikko Lehtonen a Joel Armia. Francúzsko porazilo Rakúsko 2:1 v predĺžení, kým Dánsko v rovnakej skupine zdolalo Maďarsko 3:1. V Rige strelil rozhodujúci gól Slovenska v polovici záverečnej tretiny Marek Hrivik. Švajčiarsko zdolalo v B-skupine Slovinsko 2:1. Švajčiarsko porazilo Nórsko 7:0 a Kazachstan zdolal Nórsko 4:3 v rozstrele.

Copyright 2023 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento obsah nesmie byť publikovaný, vysielaný, prepisovaný alebo redistribuovaný bez povolenia.