Ekonomika

Koronavírus nezmizne. Ryanair zruší lety

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair zruší 20% letov v septembri a októbri. Spoločnosť to uviedla vo svojom oznámení dnes.

Dodala, že je to reakcia na výrazný pokles výhrad v posledných dňoch spôsobený nárastom počtu prípadov koronavírus a opätovné zavedenie cestovných obmedzení.

Podľa spoločnosti Ryanair zníženia ovplyvnia skôr počet letov ako zrušenie letov. opatrenia „je motivovaný neistotou ohľadom nedávnych prípadov Covid-19 v niektorých krajinách Európskej únie“, uviedla letecká spoločnosť.

Ryanair pokračoval v činnosti po zlomenine koronavírusov v júli. Tento mesiac zvýšil počet letov na 60 percent normálnej kapacity, píše BBC.

Konkurenti spoločnosti Ryanair čelia aj zmenšujúcemu sa leteckému trhu, ktorý bol zasiahnutý budúci týždeň zaradením Francúzska do britského zoznamu krajín, z ktorých ľudia musia karantény.

Podľa agentúry Reuters britská spoločnosť easyJet dnes potvrdila, že svoje tri základne uzavrie v Británii.

Letecké spoločnosti boli nútené znížiť až 670 pracovných miest, na ktoré sa museli pripojiť z dôvodu pretrvávajúceho vplyvu infekcie koronavírusmi. V máji spoločnosť easyJet uviedla, že prepustí 4 500 zamestnancov v celej Európe.

READ  Ukazovateľ - Ekonomika - EÚ sa pozerá iba na maďarské údaje o pracovnej sile

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close