Zábava

Futbalovo-uruguajská hráčska asociácia nalieha na FA, aby zrušila Cavaniho zákaz

4. januára (TASR) – Uruguajská hráčska únia (AFU) vyzvala v pondelok Anglickú futbalovú asociáciu (FA), aby zrušila trojzápasový trest pre Edinsona Cavaniho z Manchestru United za rasistické nadávky.

Útočníka suspendovala FA a dostal pokutu 100 000 libier (136 330 USD) po slove, ktoré použil v príspevku na Instagrame po víťazstve United 3:2 v Southamptone 29. novembra.

AFU však kritizovala FA a uviedla, že „spáchala diskriminačný čin proti kultúre a spôsobu života uruguajského ľudu“.

Toto vyhlásenie zdieľal na Twitteri uruguajský kapitán Diego Godin.

„Edinson Cavani sa nikdy nedopustil žiadneho správania, ktoré by sa dalo interpretovať ako rasistické,“ uviedla AFU. „Použil bežnú frázu v Latinskej Amerike, aby láskavo oslovil milovanú osobu alebo blízkeho priateľa.

„Táto sankcia ukazuje neobjektívny, dogmatický a rasistický pohľad Anglickej futbalovej asociácie, ktorý umožňuje len subjektívny výklad z jej konkrétneho a odstráneného rozhodnutia, nech je akokoľvek chybné.

„Vyzývame FA, aby okamžite zrušila zákaz pre Edinsona Cavaniho a obnovila jeho povesť a česť vo svete, ktorá bola tak nespravodlivo pošpinená týmto odsúdeniahodným rozhodnutím.“

Uruguajská akadémia listov, ktorá chráni a propaguje španielsky jazyk v Uruguaji, minulý týždeň tento zákaz odsúdila a uviedla, že sankcia je príkladom nedostatku „kultúrnych a jazykových znalostí“ anglického futbalu.

Cavani, ktorý v tejto sezóne skóroval za United štyrikrát, zmeškal piatkové víťazstvo 2:1 nad Aston Villou pre suspendáciu.

Tridsaťtriročný hráč vynechá stredajšie semifinále Ligového pohára proti Manchestru City a sobotňajší zápas 3. kola FA Cupu proti Watfordu.

FA tiež uviedla, že Cavani musí absolvovať „osobné vzdelávanie“ ako súčasť trestu.

FA neodpovedala okamžite na žiadosť agentúry Reuters o komentár.

1 dolár = 0,7335 librySpráva Manasi Pathak v Bangalore Úprava Christian Radnedge

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close