najnovšie správy

Gastroenterológovia sa dohodli s poisťovacími spoločnosťami na preplatení ochranných prostriedkov

Doteraz sa dohodli s dvoma poisťovacími spoločnosťami.

Gastroenterológovia diskutujú o úhrade nákladov na ochranné vybavenie potrebné na vykonanie endoskopických vyšetrení v rámci súčasných opatrení na zabránenie šírenia COVID-19. Doteraz sa dohodli s dvoma poisťovacími spoločnosťami.

Zdravotné poistenie Únie (ZP) bolo prvou osobou, ktorá uhradila pomoc na ochranu gastroenterológov. „Sme veľmi radi, že rokovania so zdravotnou poisťovňou Únie boli úspešné a prvá poisťovňa sa dohodla na preplatení ochranných pomôcok gastroenterológov počas endoskopických vyšetrení počas rozšírenie COVID-19, “uviedol Tibor Hlavatý, vedecký tajomník Slovenskej gastroenterologickej spoločnosti (SGS). SGS sa tiež dohodla s Všeobecnou poisťovňou (VšZP) na vrátení ochranných prostriedkov. „Podrobnosti dohody sa vypracúvajú,“ uviedla Slávka Gáborová z odboru komunikácií na VšZP. Podľa odborníka na public relations Mateja Štepianského pokračujú rokovania s ZP Dôvera.

Už v marci požiadala SGS vládu, aby zaviedla a zahrnula nový postup endoskopického vyšetrenia s použitím osobných ochranných prostriedkov do katalógu zdravotníckych služieb. „Rýchla reakcia Ministerstva zdravotníctva SR, ktorá zaviedla nový kódex pre endoskopické vyšetrenia počas pandémie, umožnila SGS rokovať so zdravotnými poisťovňami,“ informuje komisia SGS.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close