Hlavné správy

Gayle Browningová z Arkansasu získava striebro

Potom, čo Greenbrierová Gayle Browningová vynechala dve z jeho 25 striel v prvom kole kvalifikácie na rozstrel žien na OH v Tokiu, začal stúpať od polovice balíka.

Jeho výstup stúpol vo štvrtok so striebornou medailou na strelnici Asaka na olympijských hrách v Tokiu.

„Vedeli sme, že na začiatku bol veľký tlak,“ povedal Gaylein otec Tommy Browning. „Poznal som dobre jej hru a mal som aj nervy. Ale akonáhle sa usadila, dobre strieľala.

Slovenka Rehok Stebesekova získala zlatú medailu s olympijským rekordom 43 z 50 gólov vo finále. Browning klesol na minimum 42.

Dvadsaťdeväťročný Browning vstúpil do druhého stredajšieho dňa a delil sa o deviate miesto po 71 zo 75 úspešných striel v troch kolách. Do finále postúpi iba prvých šesť žien.

Potom vo štvrtom kole zaznamenal 24, pričom ju v šiestom a poslednom kvalifikačnom bode zviazal 95-tkou.

Keďže v zápase o medaily zostáva 25 gólov, Browning neminul ani jeden gól.

Hranicu 120 prekročila v 125 cez päť kvalifikačných kôl, aby skončila piata a o niekoľko hodín ju poslala do finále.

Všetkých šesť strelcov malo začať posledné kolo, pričom pred odchodom tímových strelcov bolo zaručených iba 25 gólov.

Browning minul tri zo svojich prvých štyroch striel. Jej odpoveďou bolo bezpečné zníženie počtu piatich s 19 po sebe nasledujúcich skreslených cieľov a 20 z 25 produktov. Toto kolo bolo druhé len za 21. miestom Stefesekovej a v kvalifikačnom kole mal 125 na 125.

Tlak sa zvyšoval, pretože jeden strelec bol vystrelený po každých piatich strelách až dvoch.

Browning urobil štyroch z piatich, pretože Talianka Silvana Stanko vypadla na piatom mieste. V nasledujúcom kole dosiahla všetkých päť svojich cieľov a získala miesto na medailových stupňoch a austrálska Ledisha Scanlanová sa umiestnila na štvrtom mieste.

READ  Slovensko potrebuje tanky a muníciu ⋆ Visegrad Inside

Medailoví víťazi boli určení, ale nemali 15 gólov na umiestnenie. Stefesekova mala 30 behov, Browningová 29 a San Marino Alessandra Berylová 26.

V nasledujúcom kole piatich rán Browningová urobila nielen všetkých päť a získala najmenej jednu striebornú medailu, ale vyzdvihla aj Štefesekovu.

Obaja strelci boli na 34. mieste a Beryl získala bronz s 29. miestom. Berylova medaila je prvou medailou San Marína v 61 rokoch olympijskej histórie.

O zlatej medaile rozhodne desať gólov, ale prvých päť setov otočilo podujatie v prospech Stefeskovej. Browning minul svoj prvý a posledný gól, zatiaľ čo Slovák minul iba svoj posledný gól.

Browning mal vo svojich záverečných piatich strelách pravdu, ale Stefseková aj pri víťazstve 43: 42.

Steffeskova zabránila USA získať zlatú medailu na tretej olympiáde v rade.

37-ročná policajtka Stebesekova získala strieborné medaily na hrách v Pekingu 2008 a Londýne 2012. V roku 2016 vynechal Rio, pretože sa mu narodil syn.

„Boli sme takí zaneprázdnení, že sme ešte ani nešli spať,“ povedal Tommy Browning, keď dokázal zabaviť rodinu a priateľov vo štvrtok ráno 10-12 a sledovať odovzdávanie medailí vo štvrtok ráno.

Gayle, ktorá sa narodila v Conway a vyštudovala strednú školu Green Fry, než absolvovala interiérový dizajn na University of Central Arkansas, sa zúčastní súťaže o hybridné pasce so začiatkom o 19. hodine, uviedol Browning.

„Som spokojný, že je olympionička,“ povedal Browning. „Zisk medaily je bonus. Piatkový ľad na torte.

„Hovorili sme s ňou iba krátko raz alebo dvakrát. Bola pokorná zo všetkej podpory, ktorú dostala, a myslí si, že jej to všetko pomohlo.“

Gayle Browningová zo Zelenej Pryorovej vo štvrtok súťaží v pasci žien na letných olympijských hrách 2020 na strelnici Asaka v Tokiu.  Browning získal striebornú medailu v tesnej konkurencii so zlatou medailistkou Rehok Stebesekovou zo Slovenska.  Browning sa tento víkend pokúsi o ďalšiu medailu na podujatí zmiešaných tímov s Derrickom Scottom.  (AB / Alex Brandon)

Gayle Browningová zo Zelenej Pryorovej vo štvrtok súťaží v pasci žien na letných olympijských hrách 2020 na strelnici Asaka v Tokiu. Browning získal striebornú medailu v tesnej konkurencii so zlatou medailistkou Rehok Stebesekovou zo Slovenska. Browning sa tento víkend pokúsi o ďalšiu medailu na podujatí zmiešaných tímov s Derrickom Scottom. (AB / Alex Brandon)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close