Hlavné správy

Komisár Simpson na Slovensku pre diskusie o tepelných čerpadlách a jadrovej energii

V pondelok a utorok sa komisár Simpson stretne na Slovensku so zainteresovanými stranami v oblasti energetiky z celej Európy, najmä s cieľom diskutovať o perspektíve jadrovej energetiky a spustení európskeho partnerstva pre malý modulárny reaktor (SMR).

V pondelok komisár Wyland navštívi Megatováreň na tepelné čerpadlá. Na podujatí European SMR Partnership prednesie hlavný prejav, ktorý zhodnotí prípravy a objasní ďalšie kroky. Nadviazanie partnerstva SMR bolo jedným z cieľov pôvodne stanovených na jún 2021. Workshop EÚ o SMR, čím sa vytvorí spoločný plán práce na sprevádzkovaní prvých európskych SMR do začiatku budúceho desaťročia, ako aj príspevok k cieľom EÚ v oblasti dekarbonizácie európskeho energetického systému. Komisárka absolvuje aj bilaterálne stretnutie s ministerkou hospodárstva SR Denisou Sakovou.

V utorok 16. apríla prednesie komisár Simpson úvodné slováTh Spoluorganizuje Európske fórum pre jadrovú energiu (ENEF), Európska komisia a vláda SR. Na podujatí sa stretávajú európske zainteresované strany na diskusiu o úlohe jadrovej energie v Európe. Komisár sa zúčastní aj zasadnutí Aliancie pre jadrovú energiu členských štátov.

Súvisiace odkazy

READ  Slovakia Electric môže byť znárodnená, aby sa zabránilo prevzatiu mesta - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close