Svet

Gbajabiamila obviňuje z problémov pri evakuácii Nigérijčanov „kombinovaný nesúhlas“, vyzýva úrady


Čitateľský prieskum

Ako čitateľovi Premium Times záleží na vašom názore. Prosím, vezmite si naše Sčítanie ľudu Aby sme pomohli lepšie pochopiť hodnoty a preferencie našich čitateľov. Vaša spätná väzba nám poskytne cenné informácie o tom, ako môžeme prispôsobiť rôzne typy obsahu, ktorý ponúkame, aby vyhovoval vašim potrebám. The Sčítanie ľudu Dokončenie by malo trvať len 6-8 minút.

Kliknite tu Vezmi to.

predseda Snemovne reprezentantov, Femi Gbajabiamila Výzvy spojené s evakuáciou Nigérijčanov z vojnou zničeného Sudánu pripisuje „dočasným nezhodám“.

Pán Kbajabiamila to povedal vo svojom záverečnom prejave v utorok.

Povedal, že problémy s odchodom pramenia zo „vzájomných nezhôd a nedostatku zavedených operačných smerníc pre takéto situácie“.

„Snemovňa si uvedomuje ťažkosti v úsilí o stiahnutie a reakciu centrálnej vlády na vývoj v Sudánskej republike,“ povedal Gbajabiamila.

Pán Gbajabiamila nariadil predsedovi výboru Snemovne reprezentantov pre zahraničné veci, aby predvolal ministra zahraničných vecí Geoffreyho Onyamu, Komisiu Nigérijčanov v diaspore (NIDCOM) a Národnú agentúru pre krízové ​​situácie (NEMA), aby problém vyriešili. Dom.

„Požiadal som váženého ministra zahraničných vecí a predsedu Výboru Snemovne reprezentantov pre zahraničné veci, aby predvolali predstaviteľov nigérijskej komisie pre diaspóru (NIDCOM) a Národnej agentúry pre krízové ​​situácie (NEMA), aby sa dostavili pred snemovňu. Stav snáh o evakuáciu,“ povedal.

Povedal tiež, že rada preskúma právny rámec zriaďujúci agentúry, aby sa zabránilo budúcim incidentom.

„Musíme ďalej prehodnotiť právne a iné rámce, ktoré nás nechali nepripravených reagovať rýchlo a efektívne,“ povedal.

Prémiové hodiny nahlásené Nigérijská vláda si v stredu prenajala 40 autobusov v rámci prvej fázy evakuácie svojich občanov z nepokojného Sudánu.

Príchod prvej várky evakuovaných sa však oneskoril pre logistické a diplomatické problémy na egyptskej hranici. NiDCOM Vyhlásila to vo štvrtok Abigail Dabri-Erewaová.

READ  Britské Panenské ostrovy uzatvárajú zmluvy s FCCA na zvýšenie počtu plavieb

Nigérijčania dorazili na egyptskú hranicu, no tamojšie úrady ich do Egypta nepustili.


Prečítajte si viac: Serap žaluje Lawana, Kabajabiamila za rozpočet NASS vo výške 228,1 miliardy NASS


Pani Tabiri-Erewa v pondelok oznámila, že Nigéria konečne dostala vstupné dokumenty pre evakuovaných do Egypta po priamom zásahu prezidenta Muhammadu Buhariho.

Očakáva sa, že všetci evakuovaní, viac ako 5000 ľudí, najmä študentov, budú letecky prepravení z Egypta do Nigérie.

Kogi AD


Podporte žurnalistiku Premium Times pre jej integritu a dôveryhodnosť

Dobrá žurnalistika stojí veľa peňazí. Iba dobrá žurnalistika môže zabezpečiť možnosť dobrej spoločnosti, zodpovednej demokracie a transparentnej vlády..

Ak chcete pokračovať v slobodnom prístupe k najlepšej investigatívnej žurnalistike v krajine, žiadame vás, aby ste zvážili poskytnutie mierneho príspevku tejto ušľachtilej iniciatíve.

Príspevkom do PREMIUM TIME pomáhate udržiavať relevantný časopis a zabezpečiť, aby bol bezplatný a dostupný pre všetkých.

Darovať

Textové reklamy: Zavolajte Willymu – +2348098788999

READ  Európska únia vyzýva ruského veľvyslancaBT Make Campaign AD

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close