Svet

Gideon odmieta plány umožniť Netanjahuovi zostaviť dočasnú vládu

Vodca novej nádeje Gideon odmietol ponuku premiéra Benjamin Netanjahu Vo štvrtok politický tábor na zostavenie dočasnej vlády s Netanjahuom.

Podľa plánu, ktorý ako prvý oznámil korešpondent Rádia Knesset z KAN Jeev Com, bude Netanjahuovo volebné obdobie vopred určené a všetky strany v Biz Black nikdy nebudú súhlasiť s opätovným pripojením sa k jeho vláde.

Budú schválené návrhy zákonov, ktoré stanovia termíny pre predsedu vlády, a strany povedia, že Netanjahuovým jediným spôsobom je zostať pri moci. Pane Netanjahuovi sa bude pripisovať zásluha za ukončenie jeho politickej kariéry.

Sahar túto myšlienku odmietol a uviedol, že názor jeho strany proti vstupu do vlády pod vedením Netanjahua bol jasný bez ohľadu na to, ako bola otázka položená.

M.K. z jeho strany Jeden zašiel ďalej a v reakcii na projekt zaslal usmievavé emodži. Porovnával ich s tým, čo minulý rok prijali vodcovia modrej a bielej Penny Kants.

“Toto sú riešenia, ktoré Kants chcú,” uviedol MK. “Potom ti môže povedať, čo sa stane.” [such a deal is signed]. “

Netanjahu musí do 4. mája zostaviť vládu na základe príkazu, ktorý mu dal v utorok prezident Ruwan Rivlin. Za týmto účelom sa vo štvrtok stretne s vodcom Yaminy Naftalim Bennettom a vodcom náboženskej sionistickej strany Bezcalom Smodrichom.

Netanjahu ho na dojem Bennetta vyzval, aby sa s ním stretol v sídle predsedu vlády na ulici Balfour v Jeruzaleme, kam Bennettovi viac ako desať rokov nebol povolený vstup kvôli sporu s Netanjahuovou rodinou.

Ak Netanjahu zlyhá, očakáva sa, že nariadi Riley Bennettovi alebo vodcovi Yash Adidas Yairovi Lapidovi zostaviť vládu s Sarovou podporou.

READ  VIDEO CORONAVÍRUS Protestujúci v Ríme protestovali proti možnému novému zablokovaniu

„Potrebujeme rovnostársku vládu s osobitnými opatreniami,“ uviedol Sahar v utorok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close