Technológie

Google chce, aby Fitbit poskytoval prehľad a použiteľné informácie, nielen štatistiky

Dizajn Google Publikoval rozhovor Materiál od „Google Fitbit UX Team“ ponúka zaujímavý pohľad na redizajn aplikácie U za posledný rok, ktorý sa stále formuje.

Ako produktový tím sme na ceste k tomu, aby sme sa menej zaoberali zhromažďovaním údajov a viac poskytovali prehľadné a použiteľné informácie, aby sme prevzali zodpovednosť za vašu cestu za zdravím.

Google chce zozbierať metriky zdravia, ktoré zhromažďuje, a „zjednodušiť ich, aby boli dostupné pre viac ľudí“. Fitbit už diskutoval o tom, ako používať veľké jazykové modely na poskytovanie personalizovaných školení, ktoré možno poskytovať konverzačne.

Aplikácia Fitbit „skúma, ako môžu grafika a text spolupracovať, aby poskytli zmysluplnejšie a živšie ilustrácie“. Napríklad zahrnutie „názvov grafov“ odzrkadľuje, ako môžu ľudia ľahšie porozumieť prehľadom založeným na texte ako zložitým grafom. Vizuály priťahujú ľudí a text a vizuály spolupracujú ako systém. Niektorí používatelia uprednostňujú staršie grafy, aby mali viac informácií.

Spamovanie ľudí s týmito číslami a metrikami deň čo deň neposilňuje. A je to veľká kognitívna záťaž. Pracovali sme na písaní obsahu a dizajne, aby sme implementovali cieľ zlepšiť zdravotnú gramotnosť.

Zaujímavým konceptom je zobrazenie dlhodobých štatistík a vzorov:

Postupom času nebude menej metrík, ale viac. Je našou zodpovednosťou, aby sa táto zložitosť nestala ohromujúcou. Musíme to vyriešiť na backende a prezentácia týchto informácií musí dávať zmysel a cítiť sa personalizovane.

Ďalšou vecou je, ako je Material U a jeho „nasledovanie zmyslov“ relevantné pri navrhovaní pre zdravie. Práca na redizajne aplikácie Fitbit, ktorá bola spustená v septembri minulého roka, „začala pred dvoma rokmi“ – akvizícia sa má ukončiť v roku 2021 – a Material U je „finalizovaný a zatiaľ nezverejnený“. Material 3 bol ohlásený v máji 2021 a Fitbit má I/O s oznámením Wear OS 3.

Sme nútení produkt esteticky odlíšiť. To nás posunulo kreatívnym smerom. Opierame sa o jedinečný štýl, ktorý sa objavil v Kalifornii, Svetlo a vesmír na konci šesťdesiatych rokov, umelecké hnutie, ktoré prehodnocuje, ako jednotlivci interpretujú umenie a ako s vami v danom momente interaguje vaše prostredie a okolie. Svetlo všade. Ak zapnete obrazovku, je to portál svetla, ktorý vás odráža.

Čo sa týka toho, ako sa predchádzajúci dizajn líši od nového dizajnu:

K Fitbitu sme priviedli verných, ktorí si cenia dostupnosť, pohodlie a dôveru, ktorú k značke cítia. Tradične sa veľa dosiahlo farebnými, jasnými obrázkami, ktoré nie sú moderné. Chceli sme zachovať túto prístupnosť v hodnote značky, ale modernizovať ju a zabezpečiť jej budúcnosť.

Google je opäť veľmi spokojný so zaoblením hardvéru Pixel Watch a dopĺňa ho po softvérovej stránke:

Opieranie sa o zaoblené tvary a jemné farby od Fitbitu pôsobí veľmi jedinečne a faktor kruhového tvaru je veľkou súčasťou toho, ako navrhujeme pre tento pocit povznesenia a súcitu. Sme schopní to urobiť spojením viacerých svetov do jedného holistického zážitku z wellness cestovania.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close