Technológie

Uvedenie Apple iPhone 15 Pro Max: Insider odhaľuje prekvapivé detaily

Pred uvedením telefónu do predajne v piatok 22. septembra prebiehajú predobjednávky na sériu iPhone 15. Tu je úplný odpočet všetkého, čo sa medzitým stalo, takže vám nič neunikne. Teraz spoľahlivý analytik Ming-Chi Kuo zvážil, čo sa doteraz stalo a čo to znamená pre zákazníkov iPhone.

Viac z ForbesiPhone 15 Pro Max: Ako získať náskok pri kúpe toho najnovšieho od Apple

Predobjednávky začali minulý piatok – aj keď je to šikovný spôsob, ako sa dostať na čelo poradia – a zdá sa, že pokračujú. Tvrdí to Ming-Chi Guo z TFI Securities V novom príspevku v médiu, dopyt po niektorých modeloch je silný. Konkrétne pre iPhone 15 Pro Max je „silnejší ako minuloročný iPhone 14 Pro Max, ako sa predtým očakávalo“. Aj preto sa termíny dodania niektorých verzií posunuli už do novembra. Zdá sa však, že to nie je len kvôli silnému dopytu. Kuo hovorí: „Čakacie doby na iPhone 15 Pro Max sú výrazne dlhšie ako pri iných modeloch, ale je to viac ako kvôli vysokému dopytu. Súčasné dodávky iPhonu 15 Pro Max sú nízke kvôli neskoršiemu plánu hromadnej výroby a jeho prebiehajúce výrobné výzvy sú výraznejšie ako pri iných modeloch.

Sú tam aj ďalšie detaily. Guo hovorí: „Dopyt po dvoch štandardných modeloch iPhone 15 je na rovnakej úrovni ako minulý rok.“

Veľké prekvapenie, aspoň pre mňa: „Dopyt po iPhone 15 Pro je slabší ako minulý rok, jedným z možných dôvodov je, že tento rok prešlo na iPhone 15 Pro Max viac prémiových používateľov.“ Kuova logika dáva dokonalý zmysel, ale stále je tu nejaké prekvapenie. Napríklad v Spojenom kráľovstve stojí 15 Pro 1 237 USD (999 GBP), čo je o 123 USD (100 GBP) menej ako iPhone 14 Pro – jedna z najnižších uvádzaných cien nového iPhonu.

Viac z ForbesAirPods Pro s USB-C: Apple zrazu odhaľuje nové funkcie, vylepšený hardvér

Guo bagatelizuje problém čínskej vlády zakazujúcej iPhone. Guo hovorí: „Nepovedal by som, že správy médií o čínskej vláde zakazujúcej iPhone sú nesprávne, ale takéto správy môžu čitateľov ľahko zavádzať. V súčasnosti členovia Komunistickej strany Číny, štátni úradníci a zamestnanci štátnych podnikov nie sú primárnymi cieľovými zákazníkmi iPhone. Zákaz iPhonu je tiež izolovaným rozhodnutím konkrétnych vládnych agentúr alebo štátnych spoločností, takže vplyv zákazu iPhonov na predaj iPhonov v Číne nie je z týchto správ významný.

Hoci comeback Huawei v Číne bude mať vplyv na iPhone, predobjednávky to nemusia odrážať, správa dodáva: „Ľudia, ktorí si predobjednajú iPhony, sú kľúčoví používatelia alebo fanúšikovia Apple, nie súčasní cieľoví zákazníci. telefóny Huawei.“

Nakoniec si Guo stojí za svojím predchádzajúcim odhadom „v tomto roku bude dodaných približne 80 miliónov kusov iPhonu 15“.

Ak si z toho všetkého treba vziať ponaučenie, tak to, že dopyt po Pro Max bude vysoký skôr, ako bude nízky, takže objednávka čoskoro alebo spoľahnutie sa na prepravcu, ktorý má zásoby od piatku, je pravdepodobne váš najlepší nápad.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close