Technológie

Prečo mať iba jeden firewall, keď sú všetky steny odpálené? • Registrácia

Kto, ja? Aby som citoval starých filozofov: „Pondelok je pondelok, da da da, tomu dňu sa nedá veriť.“ A tak sa, milý čitateľ, na začiatku pracovného týždňa opäť ocitáme v omyle a nasledujúcich päť dní strávime premenou vašej práce na menu. Neboj sa, lebo môžeme veriť Reg Čitatelia zdieľajú svoje vlastné príbehy o zrade technológiou, aby zmiernili úder s mierou kto a ja.

Zoznámme sa napríklad s čitateľom, ktorého budeme označovať ako „Charles“, ktorý kedysi pracoval ako „podporná opica“ na univerzitnom oddelení biológie.

Neboj sa! Charlesova postava mohla mať opičie meno, ale bol tam, aby opravil technológiu, netestovala ho.

Ako nám Charles povedal, že je náročné dať veci do poriadku, táto skupina má v skutočnosti veľmi širokú škálu finančných prostriedkov. „Spravili sme Všetko „Súvisiace s počítačom – spravované servery a desktopy, vyrábali na mieru hardvérové ​​a softvérové ​​balíky na testovanie, obnovu dát, softvérovú podporu a vo všeobecnosti pôsobili ako počítačový recepčný pre zamestnancov oddelenia,“ povedal Charles.

Po inštalácii elektrónového mikroskopu nasledovala náročná úloha. Mikroskop bol riadený počítačom a tento počítač musel komunikovať s inou pracovnou stanicou, ktorá bola „fixačným bodom“ pre dáta z mikroskopu. Odtiaľ potrebuje každý boffin údaje.

Všetky počítače a pracovné stanice na oddelení boli prepojené sieťou a bolo nevyhnutné, aby tento počítač ovládajúci mikroskop nebol dostupný zo žiadneho iného zariadenia v sieti. Je to veľmi nové a veľmi efektné, vidíte, takže jeho používanie musí byť prísne kontrolované.

Stalo sa to, Support Monkeys nedávno vydal antivírusový/bezpečnostný balík, ktorý obsahoval firewall, a keďže Charles pomáhal s týmto projektom, považovali ho za prirodzenú voľbu nastaviť ‚Scope‘.

Začal rozvážne čítaním príslušnej dokumentácie a skriptovaním niektorých pravidiel brány firewall, aby dosiahol požadovaný výsledok.

READ  Vyhoďte Rusov na Slovensko zmena taktiky a obvinených špiónov

Charles poznamenal, že dokumentácia nie je práve užitočná: „Je to v podstate zoznam dostupných premenných a funkcií bez akýchkoľvek vysvetlení alebo príkladov.“

Žiadny problém – Charles bol odhodlaný prežiť túto konkrétnu zmenu životného prostredia.

Po nakreslení prvého prechodu na pravidlá brány firewall ich priradil do testovacej skupiny pomocou vzdialeného servera správy politík. Potom začal testovať pravidlá a zistil, že v skutočnosti nemôže pripojiť mikroskop k PC. úspech

Neskôr zisťuje, že sa vlastne s ničím nedokáže spojiť. Všetko. Charles sa zrazu cítil malý. Veľmi malé. Dostupnosť elektrónových mikroskopov bola veľmi malá.

Potom začali zvoniť telefóny a Charles si s hrôzou uvedomil, čo sa stalo. Pri definovaní testovacej skupiny prostredníctvom servera pre správu omylom aplikoval svoj návrh pravidiel na každý počítač v sieti.

Nikto nemohol nič spojiť.

Našťastie jeden z Charlesových predkov v opičej kolónii počítal s takouto nevítanou zmenou a natrvalo a nezvratne zaradil server správy politík na bielu listinu – takže iba on mal prístup k zvyšku siete. Charles zrušil svoje pravidlo návrhu a sieť sa vrátila k životu skôr, ako mnohí používatelia prešli na banány.

Charles samozrejme nedokončil projekt – bol odovzdaný niekomu, kto sa na túto úlohu lepšie hodí. (Myslí si, že nakoniec bolo objavené skôr hardvérové ​​riešenie ako pravidlo brány firewall.)

Ak máte takýto príbeh – keď vaše technické zručnosti neboli také skvelé, ako ste dúfali – radi by sme si o ňom vypočuli a premenili ho na vlákno, ktoré rozjasní budúce pondelkové rána. Dajte nám vedieť e-mailom na adresu Kto, som? Preslávime vás anonymne.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close