Technológie

YouTube sa môže stať nákupnou platformou. Priamo predáva výrobky vo videách

Ak bude experiment úspešný, nemusí sa kreatívy spoliehať iba na výnosy z reklám.

YouTube uvažuje o zmene zamerania. Video platforma konkrétne experimentuje s novinkou, ktorá divákom priamo zobrazí ponuky a umožní im kúpiť si produkty prezentované vo videách. Pre web Bloomberg je tento veľmi obmedzený test oficiálny potvrdené hovorca spoločnosti. Ide údajne o experiment, a preto spoločnosť ďalej odmietla zverejniť ďalšie podrobnosti.

V zásade by novinka mala fungovať tak, aby tvorca mohol po nahraní označiť produkty, ktoré ukázal vo svojich videách. YouTube spracuje a použije údaje na presnejšie zacielenie vašej reklamy alebo na ponúknutie položky priamo na predaj. V takom prípade sa pod videom zobrazí aj pásik s konkrétnymi ponukami predaja označených výrobkov.

YouTube potvrdil, že týmto spôsobom testuje propagáciu produktov už takmer rok. Ale iba vo veľmi obmedzenej miere a iba s vybranými kanálmi. Pod videom v spomínanom nákupnom páse je možné naraz vystaviť až 12 rôznych výrobkov na predaj. Predajné ponuky sa na YouTube zobrazujú v spojení s Shopify.

Príjmy z viacerých zdrojov

Ako hovorí web, priame označenie produktu môže pomôcť službe YouTube aspoň zacieliť vašu reklamu. Podľa neoficiálnych zdrojov z agentúry Bloomberg je však konečným cieľom spoločnosti vytvorenie platformy, na ktorej si budú môcť návštevníci priamo kúpiť tovar, o ktorom si práve pozreli video.

Zatiaľ nie je jasné, ako plánuje YouTube z tejto správy profitovať. Išlo by s najväčšou pravdepodobnosťou o podiel zo sumy, ktorú divák utratí za nákup. Podobným spôsobom fungujú aj individuálne spolupráce, ktoré uzatvárajú väčšie kanály na platforme s konkrétnymi e-shopmi alebo maloobchodníkmi. Tradične to funguje tak, že tvorcovi vyplatíme odmenu za sprostredkovanie predaja po zakúpení produktu prostredníctvom odkazu v popise videa.

Ak by YouTube ponúkol takúto príležitosť priamo a zároveň ju lepšie integroval do svojich stránok, kanály by nemuseli rokovať a uzatvárať spoluprácu individuálne. Ich zisky z YouTube by už nezáviseli iba od reklám, a preto by mohli byť stabilnejšie.

READ  Apple Watch Series 6 prídu na nasledujúcom podujatí.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close