Hlavné správy

Hackerský útok proti prominentnej slovensko-maďarskej advokátskej skupine

V utorok večer, web mennyiterek.skNa slovensko-maďarskej webovej stránke sa uvádza, že útok bol online, ktorý vytvorila ProCivs, skupina presadzujúca menšiny, ktorá pomáha maďarskej menšine. Ma7.sk.
Takzvaný DDoS útok bol pokusom o vybudovanie webovej stránky, ktorá ilustruje nedemokratický charakter slovenského systému na podporu imigrácie, ktorý diskriminuje maďarskú komunitu, uviedol prezident združenia Peter Arry.

Maďarská menšina na Slovensku. Foto: Facebook Pro Civics

Myšlienkou takýchto útokov preťaženia je zabrániť používateľom v prístupe k informáciám, ktoré sú pre nich dôležité, pretože útok spomaľuje systém a v závažných prípadoch ho zrúti.

Na útok na webovú stránku upozornil pracovníkov Pro Civis návštevník mennyiterek.sk, ktorý okamžite zalarmoval IT špecialistu združenia. K útoku došlo po tom, čo Aliancia (Szövettsé), politická strana zastupujúca Maďarov na Slovensku, zdieľala na svojej sociálnej sieti štúdiu Pro Civis, ktorá poukázala na ekonomické znevýhodnenia maďarských obcí, ktoré sa nachádzajú vo všeobecne rovinatých geografických oblastiach. Za geografické výškové alokácie, ktoré zohrávajú významnú úlohu pri prerozdeľovaní daňových príjmov štátu obciam.

Vlastníkom sa v stredu ráno podarilo obnoviť prístup na webovú stránku, no existujú obavy z hypotéz, ktoré stoja za útokom.

Súvisiaci článok

Nevyhnutné je parlamentné zastúpenie slovenských Maďarov

Nevyhnutné je parlamentné zastúpenie slovenských Maďarov

Je dôležité, aby budúce generácie „našli svoje miesto“ a prispeli k tomu, že sa vo Felvideku bude žiť ako Maďari. Pokračovať v čítaní

Odporúčaný obrázok: Facebook Pro Civis

READ  Happy Purim sa na Slovensku napriek obmedzeniam oslavoval

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close