Veda

Helikoptéra NASA odviezla kúsok lietadla Wright Brothers na Mars

Na Marse sedí vrtuľník Vynaliezavosť pod bruchom vozidla Perseverance Rover.

NASA / JPL-Caltech

NASA vysledovala svoju inovatívnu líniu Jednoduchý vrtuľník Mars Celú cestu uskutočnil historicky prvý let Orvilla a Wilbura Wrighta v Kitty Hawk v roku 1903 Kus látky zo slávneho Wrightovho lietadla sa teraz nachádza na červenej planéte, Tuck pod solárnym panelom Ingenuity.

V utorok brífing NASA, Hlavný inžinier vynaliezavosti Bob Balaram odhalil balíček prekvapení, ktorý označil za veľkosť poštovej známky. Netienený mušelínový materiál, ktorý pochádza z krytov krídel, bude prvým poháňaným riadeným letom na Zemi a prvým riadeným letom NASA na inej planéte.

Vynaliezavosť sa čoskoro môže ukončiť 8. apríla, najskôr ju však musí rover pevne doručiť na svoje miesto na letisku v Martine. Predtým, ako sa pokúsi prejsť asi 3 metre od povrchu planéty, prejde celým radom kontrol.

Vrtuľník Perseverance Rover je pár dní od miesta odletu, relatívne rovnej a čistej oblasti v kráteri Jozer. Raz Objavuje sa jednoduchosť Ak je rover nainštalovaný na zemi, bude sa pohybovať opatrne preč, aby zabezpečil, že solárny panel rotorového lietadla bude schopný napájať jeho batérie a udržiavať ho v chladnej noci v teple.

Úlohou rotorového lietadla je trvať 31 pozemských dní, ale najdôležitejšia môže byť prvá noc. „Nasadenie na povrch bude veľkou výzvou, pretože iba prvá noc na Marse bude vyhýbanie sa roveru a jeho napájanie ešte väčšie.“ Povedal Balaram.

Tento anotovaný obrázok Marsu ukazuje letiskové a letové pásmo vynaliezavosti v kráteri Genreo.

NASA / JPL-Caltech / University of Arizona

Rover založí obchod na nezverejnenej stránke, aby sa pokúsil zachytiť obrázky a videá z prvého letu Ignatie.

Ak úvodné cvičenie vznášania dopadne dobre, NASA bude skúšať dlhšie a vyššie lety. Celý letový priestor zaberá plochu asi 90 stôp dlhú, čo dáva Inenucii dostatok priestoru na roztiahnutie nožov, ak je to potrebné.

Vrtuľník s hmotnosťou 1,8 kilogramu je technologickou ukážkou, experimentom, ktorý môže ukázať, že takýto let je možný aj za najťažších podmienok Marsu. Vďaka riedkej atmosfére planéty a hmlistému vetru je jej prevádzka jednoduchou výzvou. Ak to funguje, môže to otvoriť dvere novým formám skúmania v iných svetoch.

Postupujte Vesmírny kalendár CNET do roku 2021 Ak chcete byť informovaní o všetkých najnovších správach o vesmíre v tomto roku. Môžete si ho pridať aj sami Google Calendar.

READ  Astronaut zachytil tajomného „červeného škriatka“ nad Zemou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close