Veda

Títo starí Američania papagája hučia. Nikto nevie prečo

Podľa tlačovej správy Penn State University nie sú papagáje a domorodci pôvodom z Atacamy, najsuchšej púšte na svete, ale v regióne sa našlo perie a vtáky mumie.

Mnoho papagájov bolo po smrti mumifikovaných, niektorí mali otvorené ústa a vyplazený jazyk a ďalší s krídlami roztiahnutými, akoby lietali.

„Je ťažké to vysvetliť,“ spoluautor Jose M., odborný asistent antropológie na Penn State. Capriles študoval, povedal to pre CNN, ale tento postup by mohol byť súčasťou rituálu zahŕňajúceho schopnosť vtákov napodobňovať ľudskú reč.

Vedci takmer tri roky navštevovali múzeá v severnom Čile a študovali pozostatky papagája a macoye, ktoré sa v tomto regióne nachádzajú. Na vytvorenie obrazu o živote vtákov použili vedci archeologickú analýzu zoologickej záhrady, rekonštrukciu izotopovej stravy, rádiokarbónové datovanie a starodávne testy DNA.

Tím zistil, že vtáky boli dovezené do Atacamy medzi rokmi 1100 a 1450 nl, asi 300 míľ od Amazonky.

V tom období bolo veľa obchodov a počet karavanov lamy stúpal medzi rôznymi časťami pohoria Andy, uviedol Capriles pre CNN.

„Skutočnosť, že živé vtáky sa dostali do Ánd vysokých viac ako 10 000 stôp, je úžasná,“ uviedol Capriles v tlačovom vyhlásení. „Museli byť transportovaní do Atacamy obrovskými krokmi, chladným počasím a ťažkým terénom. A museli prežiť.“

Vedci konečne & # 39;  Vyriešte záhadu mimozemšťana & # 39;  Kostra

Príchod vtákov predchádzal španielskej kolonizácii ríše a regiónu Inkov, ktoré ako prvé privážali kone do Južnej Ameriky.

„Lamy nie sú najlepšími zvieratami v balení, pretože nie sú také silné,“ uviedol Capriel v tlačovej správe. „Skutočnosť, že lávový karavan ara a papagáje boli prinesené do púšte v Andách a za túto oázu.“

Akonáhle vtáky dorazili do Atacamy, boli držané ako domáce zvieratá, ale pravidelne si trhali perie, ktoré sa používali v pokrývkach hlavy zobrazujúcich bohatstvo a moc, povedal Capriles pre CNN.

READ  Maryland tvrdí, že 100 percent úmrtí na COVID-19 minulý mesiac bolo bez očkovania

Uviedol, že vtákom sa podáva rovnaké jedlo ako tým, ktorí ich chovajú, ale ich vzťah s ľuďmi bol komplikovaný.

Prekvapenie!  Najstaršie múmie na svete nie sú v Egypte

„To, čo považujeme za prijateľné interakcie so zvieratami v našej starostlivosti, bolo vtedy veľmi odlišné,“ uviedol Capriles. „Ani jeden z týchto vtákov nežil šťastný život. Chovali sa za účelom produkcie peria a ich perie sa pri raste vyberalo.“

O vtákoch a spôsobe ich použitia zostáva veľa otázok a Caparilles plánuje pokračovať vo výskume v tejto oblasti.

Príspevok bol publikovaný v časopise Proceedings of the National Proceedings of Sciences.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close