Murray a Evans dosiahli štokholmské QF

Dan Evans a Andy Murray postúpili na posledných osem Stockholm Open a ak postúpia cez svojich najbližších súperov, môžu sa stretnúť v semifinále.

Ale toto môže byť môj najlepší zásah v tejto sezóne. Chcem sa tomu venovať teraz.“ Andy Murray

Dvojica, ktorá hrá na poslednej zastávke každoročného turnaja ATP, je na dobrej ceste ukončiť sezónu lepšie.

Pokiaľ ide o Murrayho, Murray, ktorý je momentálne na 143. mieste v nižších stupňoch, sa na neho spolieha pri získavaní divokých kariet, jeho posledným víťazstvom bolo víťazstvo 7:6 (4) 6:3 nad 10. nasadeným Janickom Chinnerom, čo bolo veľmi príjemné. Vo svetovom rebríčku ho mierne zdvihnite.

Aj keď to nemusí stačiť na to, aby mu zabránil v priamom vstupe do žrebu Australian Open v januári budúceho roka, ukazuje to, že jeho výkon sa zlepšuje tak, ako by si pre toto víťazstvo prial. Pred dvoma týždňami vo Viedni Poliak Hubert Harkoks.

„Bol to veľmi ťažký zápas. Odpálil loptu zo zadnej strany ihriska, takže tam bolo veľa dlhých rozohrávok a veľa nájazdov, “povedal Murray na webe ATP.

„Ale môže to byť môj najlepší zásah v tejto sezóne. Chcem v tom teraz pokračovať.

Murray porazil Viktora Durasoviča vo svojom úvodnom zápase, keď Nórsko odpálilo loptu veľmi agresívne proti kvalifikantom a posunulo zápas do rúk baníkov.

Svojím podaním zavelil, no nedokázal si vynútiť šancu na brejk proti mladému talianskemu hráčovi, ktorý sa síce nekvalifikoval na turnaj ATP Masters v Turíne, no do šance sa dostal v tajbrejku.

Sinnerovo zlé podanie v tretej hre druhého setu dalo Cam Murraymu trojnásobného grandslamového šampióna, po akom túžil.

V siedmom geme premárnil šancu na dvojitý brejk, no brejkoval druhýkrát, aby získal set a zápas.

READ  „Zavrel som oči a modlil som sa“ – výpad Cristiana Ronalda opúšťa Martina Dúbravku, ale brankár Slovenska „nie je na vine“ bývalý spoluhráč z Man Utd

Murray čelí ďalšiemu Tommy Ballovi po jeho americkej porážke 6-4 6-4 so svojím tímovým kolegom Taylorom Fritzom.

Don Evans skončil so zlými výsledkami

Jean Gatfey / Getty Images

Evans, štvrtý hráč v hlavnom meste Švédska, zdolal Španiela Alejandra Davydovica Fokinu 7:6 (5) 6:2 v dvoch úvodných kolách po sebe, čím prerušil svoj postup.

Brit č.2 vypadol v úvodnom kole, ale za dva mesiace nevyhral ani jeden zápas, čo bolo jeho posledné víťazstvo proti Kei Nishigorimu na Indian Wells Masters začiatkom októbra.

Zdalo sa, že nastala chvíľa, keď sa jeho šťastie zdalo nezmenené, keď prišiel o podanie v piatom geme úvodného setu, ale opäť nadobudol rovnováhu a potom prišiel tajbrejk.

Evans prevzal kontrolu na začiatku druhého setu a porazil vzájomné zápasy 4:0 za menej ako hodinu a 38 minút.

Francis Diafo zo Spojených štátov porazil vedľa Británie ďalšieho Španiela Pedra Martineza 6:4, 6:4.

V ďalšom akčnom zápase obhajca titulu a tretí nasadený Denis Shapovalov zdolal talianskeho kvalifikanta Andreu Vavsoriho 7:6 (1) 6:1 v sete. Vo štvrťfinále čelil Francúzovi Arthurovi Rindergnezovi.

Boutique van de Sandsulf z Holandska postúpil do štvrťfinále US Open 7-6 (3) 3-6 7-5, keď porazil siedmeho nasadeného Mortona Fusoviča z Maďarska, zatiaľ čo druhý nasadený Felix Agar Aliasim z Kanady porazil Srbsko 6-3 6 -4. Filip Krajinovič bol zvrhnutý.