Zábava

Slovenský premiér zastrelený a za kritických okolností podozrivý z pokusu o vraždu – Bloomberg

Slovenského premiéra Fíza postrelili a previezli do nemocnice. Minister vnútra krajiny poznamenal, že natáčanie bolo zamerané na atentát.

Fiso (59) bol zastrelený po tom, čo sa zúčastnil na schôdzke v Huntlovej, 165 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Bratislavy. Úradníci uviedli, že bol liečený v nemocnici neďaleko Banskej Bystrice, ale jeho stav bol „život ohrozujúci“.

Podozrivého zatkli a vzali do cely policajného zaistenia, informovala bratislavských novinárov prezidentka Čaputova.

Podľa správy v Tennickových vlastných novinách sa premiér prechádzal davom, keď došlo k streľbe. Keď sa ozvali štyri výstrely, premiér na mieste skolaboval, keď ho jeho ochrankári zdvihli a odniesli do jeho vozidla.

Pred zastrelením premiéra Fíza (Pätnásta, Handlová, Slovensko)

Fotograf: Radovan Stoklasa/TASR/AP Foto

Premiér Fizo pokračuje v usmerňovaní slovenského postdemokratického politického sveta a v poslednom roku opäť získal moc pod hlavičkou protieurópskej únie (EÚ). Proruský postoj vytvára vojnu a ohrozuje jednotu EÚ pri podpore Ukrajiny.

Prezidentka Čaputová, politická oponentka premiéra, ktorý má čoskoro odstúpiť, odsúdila „bezohľadný a bezohľadný útok“ na premiéra. „Som šokovaný. Prajem pánovi Ficovi veľa síl, aby sa v tejto kritickej chvíli spamätal z útoku,“ napísal na Facebooku.

Zasadnutie slovenského parlamentu bolo čoskoro prerušené a lídri všetkých politických strán bez ohľadu na frakciu útok jednohlasne odsúdili. Je to prvýkrát, čo na Slovensku zastrelili politického lídra.

V Handlovej zastrelili slovenského premiéra Roberta Figa

Ministerstvo vnútra označilo útok za pokus o atentát

Pôvodný názov:Slovenský premiér bojuje o život po pokuse o atentát (1)(časť)

READ  Recepty na tradičné sladkosti, občerstvenie, koláče

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close