šport

HK Levice získali Henrika Samuelsson

dnes 14:10
|

Účastník druhej najvyššej hokejovej súťaže HK Levice angažoval 26-ročného útočníka Henrika Samuelsson.

Vizitku syna švédskej legendy Ulfa Samuelsson zdobia najmä titul majstra sveta z MS hráčov do 18 a víťazstvo v Memorial Cupe. „Zmluvu už má podpísanú. Prísť by mal asi 18. septembra,“ uviedol predseda výkonného výboru HK Levice Marcel Ozimák pre TASR.

Samuelsson mal v ročníku 2020/2021 pôsobiť v kazašskej Karagande, ale nakoniec sa objaví v Českej hokejovej lige. Na jeho príchode má zásluhu krátke účinkovanie Ozimáka v Kazachstane. „Mal som ponuku trénovať Karaganda, ale po dvoch týždňoch som sa z rodinných dôvodov vrátil domov. Za tie dva týždne som stihol spoznať aj Henrika, ktorý ukázal, že je veľmi šikovný hokejista.

V tíme si však ako legionár nevybojoval miesto v prvej formácii a tak si hľadal nové pôsobisko. On je konštruktívny hokejista, ale nemal vedľa seba vhodných spoluhráčov a myslím si, že na to doplatil, „ prezradil Ozimák pre TASR.

Henrik Samuelsson bol v roku 2012 prvou draftové voľbou Phoenixu Coyotes, ktorý po ňom siahol z 27. miesta. Za „kojotov“ odohral v NHL tri zápasy, zvyšok zámorské kariéry strávil v nižších súťažiach, najmä v AHL. V roku 2019 zamieril do Veľkej Británie av ročníku 2019/2020 odohral za Manchester Storm 31 zápasov s bilanciou 5 gólov a 7 asistencií.

„Bol súčasťou americkej reprezentácie do 17 a 18 rokov, má typické návyky zámorských hráčov. Podpísal s nami zmluvu na celú sezónu, ale ak potvrdí svoje kvality a bude predvádzať fantastické výkony, tak mu nebudeme brániť v odchode. V prvom rade však musí prísť a ukázať kvality.

V našom tíme chceme dávať priestor najmä mladým slovenských hráčom, ale aj tí musia byť doplnení o niekoľko skúsenejších. Od Samuelsson očakávam, že potvrdí to, čo som o ňom zistil v Kazachstane, „ poznamenal Ozimák.

READ  Westley vyhráva Open D Wendy

Samuelsson otec Ulf je legenda švédskeho hokeja. V rokoch 1991 a 1992 získal s Pittsburghom Stanleyho pohár av NHL odohral celkom 1212 zápasov. V nich získal 366 kanadských bodov, ale preslávila ho najmä tvrdá hra, za ktorú dostal 2741 trestných minút. Nastupoval za Hartford, Pittsburgh, New York Rangers, Detroit a Philadelphii.


Pozri tiež protest slovenských hokejistov:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close