šport

HOKEJ: Sergei Kosticyn môže posilniť Bratislavské hlavné mesto

Je jedným z najslávnejších bieloruských hokejistov.

14. decembra 2020 o 20:30 TASR

BRATISLAVA. Jeden z najslávnejších bieloruských hokejistov Sergej Kosticyn možno naštartuje svoju kariéru v tíme Bratislavské hlavné mestá.

To s bývalým hráčom potvrdil viceprezident klubu Dušan Pašek NHL sú v kontakte a mohli by sa objaviť na zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Sergej Kosticyn nehral zápas od 20. februára 2019, nedávno bol spájaný s rumunskou Csikzeredou. Najskôr mohol prísť do Bratislavy na skúšku.

„Uvidíme, do akej podmienky príde. Všetko sa prejaví až na tréningu. Naposledy som ho videl hrať pred rokmi, keď pôsobil v Montreale,“ priznal pre portál. hockeyslovakia.sk tréner Capitals Peter Draisaitl.

„Je to kvalitný hokejista. Ak by bol dobre pripravený, mohol by tímu veľmi pomôcť. Sám som zvedavý,“ dodal Draisaitl.

Mladší z bratov Kostynovychovcov zakončil sezónu 2018/19 v Diname Minsk iba vďaka injekciám, chrbát mu spôsoboval veľké bolesti. Ihneď po skončení roka si ľahol na operačný stôl.

„Išlo o komplikovanú operáciu chrbtice, po ktorej musím podstúpiť polročnú rehabilitáciu. A kým sa vrátim k wrestlingu, bude to trvať ďalší mesiac a pol alebo dva,“ vysvetlil krátko po letnej operácii Sergej Kosticyn v rozhovore pre Pressbal.

Liečba sa nakoniec predĺžila a bývalý hráč Montrealu či Nashvillu, ktorý odohral 393 zápasov NHL, sa počas predchádzajúceho ročníka na ľade neobjavil. Od júla 2020 trénoval dva mesiace s Junostom Minsk, potom sa pripravoval samostatne.

READ  Kvalifikácia na majstrovstvá sveta, história Hamptonu a „magický rok pre ženský futbal v Írsku“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close