Hráči PSG budú hrať prvýkrát vo finále Ligy majstrov prvýkrát v histórii, nedali Lipsku žiadnu šancu

včera 22:50
|

Futbalisti z Paríža Germain budú hrať finále Ligy majstrov prvýkrát v histórii. V utorok v prvom semifinále porazil RB Leipzig 3: 0 po góloch Marquinhos, Angela Di Maria a Juan Bernat. Okrem presného zásahu mala Di Maria dve asistencie.

Francúzsky šampión bol v posledných troch rokoch vylúčený v 16. kole, keď vo štvrťfinále skončil štyrikrát predtým. Začne vo finále v nedeľu 23. augusta proti víťazovi duelu Olympique Lyon – Bayern Mníchov. Druhé semifinále je naplánované na stredu o 21:00

Semifinále Ligy majstrov:

RB Leipzig – Paris Saint-Germain 0: 3 (0: 2)

Ciele: 13. Marquinhos, 42. Di Maria, 56. Bernat

Rozhodca: Kuipers (NLD), ŽK: Laimer, Halstenberg, Poulsen – Kimpembe, bez divákov

Zostavy a rotácie:

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann (83. Orban), Upamecano, Mukiele – Laimer (62. Halstenberg), Kampl (64. Adams), Sabitzer, Angelino – Olmo (46. Schick), Nkunku (46. Forsberg) – Poulsen

PSG: Rico – Kehrer, Kimpembe, Silva, Bernat – Herrera (83. Verratti), Marquinhos, Paredes (83. Draxler) – Di Maria (86. Sarabia), Mbappe (86. Choupo-Moting), Neymar

Francúzsky majster bol od začiatku nebezpečnejšími hráčmi, ktorí tiež vypracovali svoje prvé šance. V 6. minúte mal Neymara šancu zvýšiť náskok tímu Mbappe, po peknej kombinačnej akcii celej ľavej strany sa dostal do sľubnej príležitosti, ale za jeho strelu by sa hanbil aj prípravkár. O sedem minút neskôr však už mohli Parížania užiť gól. Marquinhos v ideálnom prípade načasoval skok do centra Di Mariu a Gulácsi mal krátku hlavu – 0: 1. Leipzig mohol v 25. minúte vyrovnať, ale jeho únik po pravej strane skončil na nohách obrany domácich. , Neymar reagoval na túto príležitosť, keď sa rozhodol z pravej strany namiesto prihrávky z priameho kopu, ktorý priamo ohrozil Gulácsi z priameho kopu, ale trafil len tyč. V 42. minúte Neymar po nedorozumení na obranu Lipska poslal loptu Di Mario, ktorý z prvého polčasu skóroval na 2: 0.

READ  Finále Pohára BJK 2023: Zamerané na Taliansko

Hráč tímu Leipzig Nagelsmann mohol v 56. minúte z pravej strany ihriska zvýšiť náskok svojho tímu. Di María poslal stred do piateho a Bernat prekonal Gulácsi hlavičkou – 3: 0. Arbiter stále potvrdil platnosť bránky cez VAR. Náskok Parížanov mohol stále rásť, ale obvinenia Thomasa Tuchela nezmenili ďalšie šance.