Ekonomika

Hry pred majstrovstvami sveta juniorov v hokeji boli z dôvodu COVID-19 obmedzené

Calgary – Zvuk zvončekov v niekoľkých kanadských nákupných centrách sa tento rok utíšil, pretože Armáda spásy sa v čase padania darov snaží vysporiadať s pravidlami vlády Govt-19.

Kampaň Vianočná kanvica bola nahradená červeno-bielym nápisom a elektronickou páskovou podložkou, ktorá umožňuje dary vo výške 5 dolárov pomocou debetných alebo kreditných kariet v častiach Alberta, Ontario a Manitoba.

„Toto je náš 118. ročník chovateľských staníc a je to prvýkrát, čo sme mali chovateľské stanice bez ľudí,“ uviedol majster Al Hoft, tajomník divízie Armády spásy.

„Budúci rok privítame všetkých našich dobrovoľníkov a budeme sa môcť opäť zhromaždiť v obchodných centrách a obchodoch. Ale do roku 2020 sú to kravské bezpečné Vianoce.“

Asi 1000 dobrovoľníkov bolo minulý týždeň vyslaných domov do Alberty po tom, čo vláda sprísnila obmedzenia v oblasti stretnutí a maloobchodu. Pre mnohých, ktorí už nepracujú, vyschli pripravené peniaze, takže dosiahnutie darcovských cieľov môže byť náročné.

Predpokladá sa, že ročná kampaň prinesie 23 miliónov dolárov, ale podľa Hoftovej sa začína pomaly spomaľovať.

„Plánujeme od mája do júna, uvedomujeme si, že ekonomika má skutočný úspech, a uvedomujeme si, že pre našich darcov a služby, ktoré poskytujeme, budú existovať finančné výzvy,“ uviedol.

„Je to dvojsečný meč.“

Organizácia, ktorá prevádzkuje 17 zariadení po celej Kanade, tiež bojuje s fundraisingom, uviedol šéf nadácie Ronald McDonald House Foundation Canada.

„Veci sú ťažké. Všetci sa prikláňame k tomu, aby sme zistili, ako ďalej vykonávať svoju prácu v zmenenom svete,“ uviedla generálna riaditeľka Kathy Lobla.

„Šesťdesiatdeväť percent charitatívnych organizácií vidí priemerný pokles o 30 percent. V niektorých našich regiónoch sme zaznamenali pokles až o 60 percent, zatiaľ sa zvyšujú naše výdavky.“

READ  Predseda vlády na summite Stredoeurópskej iniciatívy (CEI).

Ronald McDonald Homes ponúka komunálny život rodinám mimo mesta s chorými deťmi v nemocnici. Lobla uviedol, že na niektorých miestach môžu byť potrebné dodatočné úpravy v súlade s pravidlami COVID-19.

Existujúce služby budú pokračovať, bude však musieť doplniť prostriedky pridelené na ďalšie rozšírenie, uviedol.

„Dnes slúžime iba 26 000 rodinám ročne. Každý rok vraciame viac ako 3 000 rodín a nie sme kdekoľvek, aby sme uspokojili dopyt po podpore, ktorú rodiny potrebujú.“

Toto je zvyčajne najrušnejšie obdobie roka pre získavanie finančných prostriedkov v núdzovom prístrešku pre ženy v Calgary, ktorý sa zameriava na rôzne spôsoby získavania peňazí.

„Nemôžeme organizovať špeciálne udalosti pre osoby, takže každý musí byť veľmi kreatívny … a našli sme veľa ľudí, ktorí používajú online darcovské stránky,“ vysvetlil Bernard Geronaso, dobrovoľník.

„Dopyt rastie. V jednom okamihu sme vedeli, že hovory na krízovú linku v núdzovom úkryte pre ženy v uhlí sa zvýšili o 95 percent. “

Coal Food Bank je jednou z mála charitatívnych organizácií s pozitívnymi správami. Jej obrovský sklad je zabalený až po strop. Dobrovoľníci sú zaneprázdnení rušením, pretože neustále sa podáva jedlo pohybujúce sa dole z dopravného pásu.

Sklad má 450 000 kilogramov potravín alebo trojtýždňovú zásobu.

„Našťastie nemáme problémy s dopytom,“ uviedol prezident a výkonný riaditeľ James McGrath.

„Keď nám ľudia volajú, keď nám volá náš partnerský agent, vedia o rodine, ktorá potrebuje jedlo, sme na vrchole.“

McGrath uviedol, že dopyt klesá na začiatku epidémie, pretože ľudia zostávajú doma a dostávajú vládnu pomoc. Ale v poslednej dobe každý týždeň pribúda nových zákazníkov.

Potravinové banky v Kanade organizujú každé dva týždne konferenčný hovor, ktorý je väčšinou na jednej lodi. Niektoré zdieľajú zdroje, ak sa regióny ocitnú v úzkych.

READ  Komisia uzavrela konanie o porušení povinnosti proti Cypru | Stockwatch

Budúcnosť je podľa neho znepokojujúca.

„Je veľa vecí, ktoré nevieme. Nevieme, čo sa stane o tri mesiace. Nevieme, ako zareaguje ekonomika.“

Táto správa spoločnosti Canadian Publishing bola prvýkrát zverejnená 19. decembra 2020

– Sledujte Ill Billa Crowlanda na Twitteri

Bill Greveland, The Canadian Press

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close