Technológie

Hviezda Two Doors Down Dawn McKeechan odhaľuje scény, ktoré „odmietla urobiť“, aby sa vyhla „reduktívnemu stereotypu“

Dawn McGeechan hrá excentrickú susedku Kathy White O dve dvere dole Desaťročie medzi rokmi 2013 a 2023 „odmietal“ nakrútiť niekoľko scén v sitcome BBC.

Komik a herec (61) porozprával o svojich memoároch na Sennom festivale. My Lady Parts: A Life Fighting Stereotypes.

Povedala, že zatiaľ čo Cathy bola jednou z jej „obľúbených úloh“, niektoré scény, ktoré napísal jej zosnulý spolutvorca Simon Carlyle, „zašli trochu priďaleko“.

„Niektoré veci odmietam robiť,“ povedal. „Niektoré veci zašli príliš ďaleko. Niekedy to presadia homosexuáli píšuci pre ženy. Mal som pocit, že sa mením na nejaký ťahák.

„Chcel, aby som chodil znova a znova, pochodoval hore a dole a hovoril o svojej fany, no, som šťastný, že som gay ikona, ale ani to nechcem. Bude to redukujúci stereotyp. .

„Chcem byť úprimný. Dobrá vec na Kathy je, že je veľmi zraniteľná.“

Dodal: „Takže vianočný špeciál, kde príliš veľa pije, je v skutočnosti naozaj zlý, pretože má problém. Nechcete hovoriť o pití v sitcome, ale v skutočnosti to robíme.

„Je to všetko o jemných líniách a rovnováhe a snaží sa, aby bola skutočnejšia ako stereotyp.“

Ako Cathy vo filme „Two Doors Down“
Ako Cathy vo filme „Two Doors Down“ (BBC Studios / Pinkbank)

O tom, ako veľmi rada hrá Cathy v šou o bláznivých susedoch, ktorí bývajú vedľa stredostavovského predmestia Glasgowa, porozprávala: „Je mi to jedno, pijem, hovorím, čo chcem, budem kopať viac, Budem plakať, odídem z izby.

„Neviem, na čo to naráža, ale mám pocit, že nedokáže vydržať tú ponižujúcu nudu, keď sedí v miestnosti a počúva týchto ľudí. Chce, aby sa niečo stalo. Je taká zaseknutá.“

READ  Režim Hero Mastery v Overwatch 2 bude dostupný až v septembri

„Takže je ako tento bláznivý motýľ.“ Môžem nosiť lepšie oblečenie. Musím prisahať a spievať. Toto je jedna z mojich obľúbených úloh.“

O dve dvere dole Bežalo to sedem sérií na BBC, ale budúcnosť show je neistá po Carlyleovej smrti v roku 2023 vo veku 48 rokov. Príčina Carlyleovej smrti zostáva nezverejnená. Spolu s Gregorom Sharpom vytvoril šou ocenenú cenou BAFTA.

Hay Festival v Hay-on-Wye sa koná od 23. mája do 2. júna; hayfestival.com.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close