Svet

Hwa Chong, študentka z Vietnamu, bola prijatá na špičkové univerzity vo Veľkej Británii, USA, Kanade a Singapure.

SINGAPUR: Vietnamský študent, pán Lu Duc Minh, bol prijatý na špičkové univerzity v štyroch rôznych krajinách, vďaka čomu získal svoju prestížnu školu Hwa Chong Institution.

Teraz môže študovať na jednej z nasledujúcich inštitúcií: National University of Singapore, Nanyang Technological University, University of Cambridge v Spojenom kráľovstve, University of Toronto v Kanade, Georgia Institute of Technology a mnohých ďalších univerzitách v Spojenom kráľovstve. V štátoch.

Uprostred týchto nespočetných možností sa 20-ročný pán Lee ešte musí rozhodnúť, kde bude študovať, ale už si je istý svojím odborom informatiky.

V apríli o tom informovali vietnamské médiá VN Express. Dňa 10. (v stredu) študent Hwa Chong oznámil, že jeho „portfólio plné ocenení z matematiky a informatiky“ bolo dôvodom, prečo bol prijatý na niekoľko vysokých škôl po celom svete.

Napríklad pán Lee bol minulý rok uvedený medzi zlatými medailistami na 26. národnej informatickej olympiáde. VN Express poznamenáva, že získal dve národné zlaté medaily v matematike a informatike.

Nie je prekvapením, že jeho skóre SAT bolo 1 590 z 1 600, čo sa dlho zvažovalo pri prijímaní na vysoké školy a univerzity v Spojených štátoch.

Jeho úspechy sú také pôsobivé, že v roku 2020 prišiel do Singapuru, aby získal štipendium ASEAN. Presťahovanie nebolo jednoduché, keďže sa musel prispôsobiť svojmu novému životu počas štúdia A-levels.

„Po dvoch rokoch som si uvedomil, že sa nemôžem zahrabať do kníh. Začalo mi to pripadať zdrvujúce a zbytočné. Tak som hľadal zmenu a zapojil som sa do mimoškolských aktivít a objavoval nové skúsenosti s kamarátmi,“ cituje ho hovorí VN Express.

Jeden z jeho hlavných zlomov nastal, keď začal doučovať študentov stredných škôl v Singapure v matematike a informatike, čo mu pomohlo s komunikačnými schopnosťami.

READ  Vodca Talibanu zakázal nálety v Kábule po tom, ako pri streľbe zahynuli dvaja ľudia

„S priateľom tiež podnikol výskumný projekt o umelej inteligencii s cieľom znížiť antibiotickú rezistenciu pri liečbe,“ napísal VN Express. . Výsledky výskumu výrazne prispeli k skráteniu času testovania v reálnom živote pre každý liek.

Podľa jeho aplikačnej poradkyne v Hanoji, pani Tran Phuong Hoa, môžu byť výsledky pána Leeho pri prijímaní na mnohé špičkové školy prvé.

„Bol som ohromený Minovým pokojom, vytrvalosťou a jemnosťou,“ povedal. /disg

Prečítajte si tiež: Riadenie kultúry excelentnosti inštitúcie Hwa Chong
Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close