Ekonomika

Hyundai i30 N dostane modernú tvár a dvojspojkovú prevodovku

včera 8:17

Naostrený kompakt má okrem atraktívnych LED svetiel aj ostrejší predný nárazník, väčší zadný difúzor a mohutné koncovky výfuku. V interiéri sa po prvýkrát objaví volič automatu.

Hyundai včera Mnohé šokoval nástupca svojho najpredávanejšieho SUV, čo je dané hlavne jeho futuristickým dizajnom. Tucson štvrtej generácie ale zaujme aj technológiou a elektrifikovanými pohonmi. Krátko po jeho oficiálnej premiére sme dostali ďalšie dôležité informácie z rovnakého zdroja, pretože kórejská automobilka zverejnila podrobnosti o omladení svojho hviezdneho hot-hatchu.

Populárny model i30 N čaká modernizácia po februárovom facelifte klasických verzií. Ako potvrdzujú prvé obrázky, nabrúsený kompakt dostane modernejšiu tvár s atraktívnymi LED svetlami a špecifickou výplňou masky chladiča. Nárazník by mal vyzerať ešte ostrejšie ako predtým.

Populárny športový hatchback prechádza modernizáciou.

Populárny športový hatchback prechádza modernizáciou.

Zdroj: Hyundai

Materiály tiež ukazujú prítomnosť kovaných 19-palcových kolies. V zadnej časti sa objavili svetlá s odlišnou diódovou grafikou, ale aj výraznejší difúzor a väčšie koncovky výfuku. Budú hlučnejší? Je to nepravdepodobné kvôli európskym predpisom, ale možno populárny hot-hatch nestratí svoju príjemnú akustiku. Z materiálov je zrejmé zachovanie charakteristickej farebnej schémy.

Kórejská automobilka zatiaľ zábery interiéru nezverejnila. Môžeme však očakávať, že kabína prejde podobnými zmenami ako v štandardných verziách. Konkrétne pôjde o upravenú palubnú dosku s väčším displejom infotainmentu. Digitálny prístrojový panel je v prípade športového modelu stále otázny, počítať však môžeme s funkciami navyše.

Motor bude vydychovať cez podstatne väčšie koncovky výfuku.

Motor bude vydychovať cez podstatne väčšie koncovky výfuku.

Zdroj: Hyundai

Automatický volič sa objaví v interiéri po prvýkrát, pretože Hyundai i30 N dostane v rámci faceliftu aj dvojspojkovú prevodovku s ôsmimi stupňami. Neoficiálne sa o tom hovorilo už dávno. Napriek svojej genialite nemusí manuál vyhovovať každému, preto bude vítanou alternatívou. Toľko fanúšikov hot-hatchu čakalo na túto správu.

READ  Deficit verejnej správy sa v budúcom roku zvýši na 6,44 percenta

Okrem automatického systému neočakávame pod kapotou žiadne veľké novinky. Kórejský kompakt sa nepochybne bude spoľahnúť opäť na preplňovaný dvojlitrový štvorvalec, ktorý bol doteraz k dispozícii v naladení na maximum 184 kW (250 k) alebo 202 kW (275 k). Výkon môže teoreticky mierne stúpnuť faceliftom. Detaily motora zatiaľ nepoznáme, otázny je aj dátum oficiálnej premiéry modernizovanej eNky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close