Hlavné správy

IIHF – Nitra vyhrala Kontinentálny pohár

Nitra mala hneď v úvode presilovej hry niekoľko šancí, no Joey Martin v úniku zachránil najväčšiu šancu už v štvrtej minúte. Potom však Nidra strelil tri góly v rozpätí piatich minút.

Po dlhom pase do siete od Lukea Greeneho trafil obranca Devils Marcus Crawford a Krivocic rýchlo odpovedal a otvoril skóre na 14:36.

HK Nidra využila dynamiku na zdvojnásobenie náskoku po 77 sekundách. Po zisku puku v strednom pásme sa dobre postavili Juraj Pekarcic a Jakub Lucka na 2 na 1, ktorý skončil strelou z pravého horného rohu Lucky.

Do úvodného framu zostávalo 46 sekúnd a Marek Tverton skóroval po vlastnom odraze a zvýšil na 3:0.

Cardiff Devils potrebovali vyhrať v riadnom hracom čase, aby si vybojovali prvé miesto, a úloha Cardiff Devils sa stala ťažšou, keďže zápas pre nich šiel bez gólov. Penalty v druhej tretine neuľahčili Walesu návrat do hry. Cole Sanford napokon dostal tím na výsledkovú listinu o 13:39 stredného kádra po prehre v domácom pásme od Tomáša Harnku.

Cardiff Devils sa presadili za ďalším gólom a boli odmenení v čase 6:25, keď Trevor Cox, prichádzajúci z pravej dosky, úžasnou vysokou prihrávkou prekonal brankára Nitry Libora Cacica a upravil tak na 3:2. Gólová pieseň The Devils „All Stand Up (Never Say Never)“ od Status Quo nadobúdala čoraz väčší význam, pretože víťazstvo v hre sa zdalo viac ako len teoretická možnosť.

„Vedeli sme 3:0 a potom sme inkasovali dva góly. Pred treťou tretinou nám tréner povedal, aby sme hrali jednoducho, hrali tímovo, blokovali strely a presne to sme urobili, a preto sme tento zápas vyhrali,“ povedal Sýkora.

Veľký trest proti nitrianskemu Reedovi Dukovi o 12:42 pre koleno dal Cardiff Devils šancu hrať s mužskou výhodou na päť minút, no napriek tomu, že mali 12 striel v tretine a prestrieľali svojho súpera 47:33 po zvyšok zápasu. zápasu, Cardiff Devils nie. Nepodarilo sa dokončiť ich pokus o návrat.

READ  Zahraniční hodnostári blahoželajú Gruzínsku k vymenovaniu nového ministra zahraničných vecí

„Vyhrali sme zápas a je to skvelý pocit. Dúfame, že si túto dynamiku prenesieme späť do našej ligy. Je to dobrý tím, dali nám náročnú skúšku a chceme urobiť veci opäť zaujímavými. Ale je pekné vidieť, že končíme.“ ten zápas a vyhrať trofej,“ povedal útočník Nidry Sahir Gill.

„Majú ešte dve tretiny do konca zápasu a my samozrejme vieme, že sú dobrým tímom. Je zrejmé, že vstúpia do hry a dostanú sa do šancí. Dobre sme bránili a držali sme sa za víťazstvom.“

Slovenský klub HK Nitra zvíťazil 3:2 a vyhral Kontinentálny pohár IIHF 2023 bez prehry vo finálovom kole a predkole. Na záver mali so svojimi fanúšikmi ceremoniál palicou a tlieskaním. Po zápase Asiago-Angers si prevezmú zlaté medaily a tanier víťazov.