Hlavné správy

Matovič hovoril o Kyselicu: Čakám na vyšetrovanie, som zvedavý na výsledok

„Čakám na vyšetrovanie, som zvedavý na výsledok. Keby sa to potvrdilo, bolo by to dramatické zneužitie tajných služieb na politickú činnosť, čo je v rozpore so zákonom a účelom tajnej služby.“ predseda vlády povedal novinárom. Predseda vlády má informácie, o ktorých hovorí, že o nich nemôže hovoriť. „Chcem vedieť pravdu o tom, či sa pokus o zneužitie tajných služieb, ako sa hovorí,“ pridaný.

Stále hrdina pre Matoviča

Matovič v tejto veci nepodáva trestné oznámenie, podľa neho príslušné orgány už dlho konajú „samostatne“. „V takých prípadoch sa spolieham na orgány činné v trestnom konaní, aby konali automaticky z úradnej moci, takže nie je potrebné podať trestnú sťažnosť. Myslím si, že keď predseda vlády oznámi, že takéto podozrenie môže byť, orgány presadzovania práva by mali automaticky vykonajú akciu ďalšiu minútu, “ Uviedol.

Zdroj: Topky / Maarty

Podľa Matoviča je v poriadku, aby Kyselica vstúpil do parlamentu ako poslanec. Stojí za skutočnosťou, že Kyselica bol hrdina. „Keby bol poverený niekým, aby rozvrátil politickú stranu, a podľa mojich informácií o tom neurobil nič, pretože som asi vedel, že nás rozrušuje, v tom prípade bol v podstate hrdina.“ dodal, spoliehajúc sa na nezávislé vyšetrovanie.

O tom je Remišová jasná

V prípade rozhodnutia Kyselice využiť mandát člena Národnej rady Slovenskej republiky Remišová uviedla, že záleží na tom, či sa potvrdia sprostredkované informácie týkajúce sa aktivít zameraných na domáce politické aktivity. „Ak sa ukáže, že sú pravdivé, uvažoval by som o návrate do parlamentu namiesto neho.“ Remišová tiež vysvetlila, že prípad bývalého štátneho tajomníka Vojenského spravodajstva bol vyriešený z pohľadu jeho osoby, ale to neplatí v prípade samotného spravodajstva.

READ  Taiwan a Slovensko podpísali súdnu dohodu

Matovič hovoril o Kyselicu:

Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

„Ak sú sprostredkované informácie pravdivé, VS mala informácie, ktoré by Kyselica spustila, a napriek tomu mu umožnila pracovať v jeho službách,“ poznamenala Remišová. „Preto sa pýtam, koľko takýchto agentov VS je v iných politických stranách, na čo sú určené, pre ktorých prinášajú,“ Zdôraznil. Podľa nej sa touto záležitosťou musí zaoberať aj osobitný parlamentný výbor pre kontrolu vojenských spravodajských služieb. Remišová pripustila, že v parlamentnom klube môžu diskutovať o možnosti požiadať Kyselicu o utajenie utajovaných skutočností.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close