Hlavné správy

Buchelnikov má za sebou rýchly štart vo VHL; Pearson odchádza na Slovensko

Zlé správy pre Detroit Red Wings Šanca Dmitrija Buchelnikova, že nedokázal rozbiť zostavu SKA Petrohrad z KHL. Dobrou správou však je, že o tom nehovoril.

Nie, v skutočnosti Buchelnikov trhá VHL s SKA-Neva.

Buchelnikov, ktorý hrá druhú sezónu v ruskej druhej lige, hromadí body rýchlym tempom. Hráč, ktorého si Detroit vybral na celkovom 52. mieste vo vstupnom drafte NHL 2022, má v troch zápasoch na konte jeden gól a štyri asistencie.

Buchelnikov nazbieral svoj prvý gól a asistenciu v sezóne pri štvrtkovej výhre 4:2 nad HC Rubin. Počas úvodnej výhry nad Zvezdou Buchelnikov pridal pár asistencií. Ľavý krídelník si momentálne drží podiel na čele v strieľaní gólov.

SKA-Neva hrá všetky svoje domáce zápasy v Petrohrade, takže 19-ročného Buchelnikova čaká už len zavolanie, ak sa naskytne šanca pripojiť sa k veľkému klubu v KHL. V minulej sezóne nastúpil na 10 zápasov v KHL s SKA Petrohrad, v ktorých nazbieral jeden gól a jednu asistenciu.

Buchelnikov, ktorý strávil väčšinu sezóny 2022-23 v SKA-Neva, bol dobrý na 15-13-28 v 35 zápasoch. V klube skončil druhý v strieľaní gólov. Je jednou zo štyroch draftových jednotiek NHL na súpiske SKA-Neva.

Red Wings Big Pearson sa sťahuje na Slovensko

Dni Red Wings Chasea Pearsona sa oficiálne skončili. Neobmedzený voľný hráč Pearson (26) prichádza do slovenskej extraligy HK Dukla Michalovce.

READ  USA zvíťazili nad Švédskom 4: 0 za 27 zásahmi rytiera, tri body Zegrasa priťahujú Slovensko vo svetovom štvrťfinále juniorov | Vysokoškolský hokej

Chase Pearson, syn bývalého útočníka NHL Scotta Pearsona, odohrá za Detroit iba tri zápasy, všetky v sezóne 2021-22. Pearson, celkovo 140. draftovaný Red Wings vo vstupnom drafte NHL 2015, strávil v AHL časť piatich sezón. Grand Rapids Griffins.

V 47 zápasoch za Griffins v minulej sezóne nazbieral Pearson celkovo 4-10-14.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close