šport

Ika Swidek vedie Poľsko do finále Pohára Billie Jean Kingovej. Japonsko, Austrália a Slovensko vyhrávajú | Národný šport

LONDÝN (AP) – 1. miesto Iga Sviatek Určené pre Poľsko Finále Pohára Billie Jean King V sobotu zdolala Švajčiarku Celine Knopfovú 6:4, 6:3 a v kvalifikácii na päť zápasov sa ujala bez prehry 3:0.

Svitek, ktorá vyhrala grandslamové tituly na French Open a jeden na US Open, vyhrala v piatok úvodnú dvojhru na krytom tvrdom kurte vo švajčiarskom Piel.

Japonsko, Austrália a Slovensko postúpili v sobotu do novembrového finále v španielskej Seville.

Japonsko zvíťazilo nad štvornásobným grandslamovým víťazom Kazachstanom 3:0 Naomi Osakaová odohrať druhý zápas na krytom tvrdom ihrisku v Tokiu. Nao Hibino zdolala v sobotu Juliu Putincevovú z Kazachstanu 6:4, 3:6, 7:6 (7). Osaka v piatok zvíťazila nad Putincevovou Pomohli domácim do vedenia 2:0.

Slovensko postúpilo do finále, keď 16-ročná Renáta Zamrichová zdolala Veroniku Erjavec 6:2, 6:0 a zabezpečila domácemu Slovinsku víťazstvo 3:0 na tvrdých kurtoch v Bratislave.

Austrália zvíťazila 3:0 nad Mexikom výhrou 6:1, 6:1 nad Marcelou Zachariasovou na vonkajšom tvrdom ihrisku v Brisbane.

Osem víťazov kvalifikácie sa vo finále 12 krajín spojí s obhajcami titulu Kanadou, druhým Talianskom z roku 2023, Španielskom a výberom na divokú kartu z Českej republiky.

Sobotný šampión US Open 2021 Emmu Radukanu a Británia 1-1 proti Francúzsku, USA 2-0 proti Belgicku, Ukrajina 2-0 proti Rumunsku a Nemecko 2-0 proti Brazílii.


AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis

Copyright 2024 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento obsah nesmie byť publikovaný, vysielaný, prepisovaný alebo redistribuovaný bez povolenia.

READ  Výber momentu - Rhiannon Potkey

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close