Svet

IMSC dokončuje trojdňové cvičenie v Arabskom zálive

Existuje Medzinárodná námorná bezpečnostná konštrukcia (IMSC). Dokončili trojdňové námorné cvičenie s názvom Sentinel Shield9. januára 2023 v Arabskom zálive.

Počas námorného cvičenia to bolo už druhýkrát za šesť mesiacov, čo boli neprepojené systémy integrované s umelou inteligenciou.

Coalition Task Force (CTF) Sentinel, operačná pracovná skupina IMSC, dokončila cvičenie, ktoré zahŕňalo torpédoborec US Navy s riadenými raketami USS Delbert D. Black (DDG 119) a dve bezpilotné povrchové lode Saildrone Explorer. 5. flotila USA.

Programový riaditeľ CTF Sentinel a kapitán kráľovského námorníctva Saudskej Arábie Alamri Azeem povedal: „Toto cvičenie sme naplánovali, aby sme ukázali, ako umelá inteligencia a bezpilotné systémy môžu efektívne zvýšiť povedomie o námornom poli CTF Sentinel s cieľom zachovať námornú bezpečnosť na Blízkom východe.“

Delbert D. v Bahrajne. Cvičenie videlo nasadenie bezpilotných systémov a systémov umelej inteligencie v spojení s Black a veliteľským centrom CTF Sentinel.

Tieto systémy pomáhajú lokalizovať a identifikovať objekty v neďalekej vode a odosielať vizuálne zobrazenia pozorovateľom.

Kapitán amerického námorníctva Brian Granger, zástupca veliteľa CTF Sentinel, povedal: „Saildrones poslali informácie o kontaktoch, ktoré nás zaujímali, a naši dozorcovia boli koordinovaní s torpédoborcom na ďalšie sledovanie.“

CTF Sentinel predtým absolvovalo podobné cvičenie 23. augusta 2022, na ktorom sa zúčastnila loď kráľovského bahrajnského námorníctva RBNS Ahmad Al-Fateh (P20) a hliadkový čln pobrežnej stráže USA USCGC Baranof (WPB 1318) spolu s ďalším Saildrone Explorerom z USA. námorníctvo.

Toto cvičenie koncom leta je prvýkrát, čo plánovači IMSC navrhli cvičenie Sentinel Shield špeciálne na koordináciu neskupinových formácií.

IMSC bol zriadený v júli 2019 s cieľom pomôcť obchodným námorníkom plaviacim sa v medzinárodných vodách na Blízkom východe čeliť zvýšeným hrozbám pre slobodu plavby.

CTF Sentinel bol vytvorený o štyri mesiace neskôr, aby zastavil štátom sponzorované škodlivé aktivity a podporil sektor obchodnej lodnej dopravy v Bab al-Mandeb a Hormuzskom prielive.

READ  Nagate: Lídri postrádajú ľudskú tvár klimatických zmien

V súčasnosti má členstvo v IMSC 11 krajín – Albánsko, Bahrajn, Estónsko, Lotyšsko, Litva, Rumunsko, Saudská Arábia, Seychely, Spojené arabské emiráty, Spojené kráľovstvo a USA.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close