Svet

Invázia môže začať „kedykoľvek“, varuje Biely dom – ako sa to stalo | Svetové novinky

Vladimír Putin Naznačilo, že na rozhovory o Ukrajine ešte nie je neskoro, pretože svet naďalej špekuluje, či je ruský prezident na pokraji invázie k susedovi, alebo či je jeho vojenská štruktúra vyjednávacou taktikou.


Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: Sputnik / Reuters

Minister zahraničných vecí Sergej Lavrov na stretnutí v Kremli povedal Putinovi, že dúfa, že stále existuje priestor na dialóg s Ruskom o požiadavkách Západu na novú bezpečnostnú dohodu. Rusko V posledných týždňoch zhromaždila okolo hraníc Ukrajiny 140 000 vojakov.

„Zdá sa mi, že naše možnosti ani zďaleka neskončili a určite by nemali pokračovať donekonečna.

Putin, ktorý organizuje stretnutia s extrémnymi sociálnymi rozdielmi zo strachu, že sa stane obeťou vlády, súhlasil z druhého konca dlhého stola.

Zábery zverejnené zo stretnutia boli starostlivo pretancované, aby vyslali správu o zmýšľaní Kremľa.

„Varujeme pred nekonečnými rozhovormi o problémoch, ktoré je potrebné riešiť už dnes. Ako minister zahraničia však musím povedať, že šanca je vždy,“ povedal Lavrov.

V rovnaký čas, Pre Guardian to povedal vysoký ruský veľvyslanec Ak sa Kyjev bude cítiť ohrozený obyvateľmi východnej Ukrajiny, Rusko bude mať právo začať proti Ukrajine „protiútok“.

„Nenapadneme Ukrajina Ak k tomu nebudeme motivovaní, “povedal Vladimir Sisov, ruský veľvyslanec pri Európskej únii, v rozhovore v Bruseli.

„Ak Ukrajinci zaútočia na Rusko, nemali by ste byť prekvapení, ak budeme oplácať. Alebo ak začnú bezohľadne zabíjať ruských občanov kdekoľvek – na Donbase alebo kdekoľvek inde,“ povedal.

Donbass je región východnej Ukrajiny, kde Rusko od roku 2014 poskytuje zbrane a finančné prostriedky povstalcom a vydalo státisíce ruských pasov pre Kremeľ. Americkí predstavitelia v januári vysvetlili agentom tajných služieb, že Rusko pripravuje incident pod falošnou vlajkou, ktorý by mohol byť použitý ako zámienka na zásah.

Úplná správa Tu.

READ  Video, na ktorom polícia blokuje svadbu, aby zatkla ženícha, ktorý mal nedoplatok na dôchodku, sa stalo virálnym

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close