šport

ITIA – Slovenský tenista dostal zákaz činnosti

Slovenská tenistka Barbora Balkátová má po obvinení z ovplyvňovania zápasov trojročný zákaz činnosti (s 15-mesačným dištancom), potvrdila Medzinárodná tenisová federácia (IDIA).

Prípad si vypočul protikorupčný vyšetrovateľ Ian Mill QC, ktorý rozhodol, že pani Balkátová, ktorá je momentálne na 1685. mieste vo dvojhre IDF a 1046 vo štvorhre, musí zaplatiť suspendáciu 3500 dolárov a pokutu 5000 dolárov. V roku 2017 bolo len jedno obvinenie z ovplyvňovania výsledkov zápasov.

Vylúčenie znamená, že má zakázané hrať alebo sa zúčastňovať na akomkoľvek tenisovom podujatí uznanom alebo schválenom riadiacimi orgánmi tenisu počas trvania pozastavenia. Porušenie tenisového protikorupčného programu (TACP), za ktoré bola pani Balkátová uznaná vinnou:

Časť D.1.d TACP 2017: „Žiadna osoba nesmie manipulovať ani plánovať, priamo alebo nepriamo, výsledok akejkoľvek udalosti alebo akéhokoľvek iného súvisiaceho aspektu.“

International Tennis Integrity Agency je nezávislý orgán vytvorený medzinárodnými riadiacimi orgánmi tenisu s cieľom propagovať, povzbudzovať, propagovať a chrániť integritu profesionálneho tenisu na celom svete.

READ  3 hráči, ktorých bude možné sledovať v roku 2021 World Juniors

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close