Zábava

Ivan Astrochovský číta film o slovenskom kameramanovi

– Pracovali na čiastočnom článku s názvom Igor Luther Autoportrét Tam sa obzerá za svojou plodnou kariérou a búrlivým osobným životom

Ivan Astrochovský (vľavo, © Filmový festival Berlinale) a Igor Luther (vpravo, © TASR Jacob Kotian)

Slovenský producent a režisér Ivan Astrochovský, Kto odhalil svoju najnovšiu fiktívnu funkciu pracovníkov [+see also:
film review
trailer
interview: Ivan Ostrochovský
film profile
]
Tento rok v Berlíne jeho výrobné úsilie pokračuje. Po koprodukcii skúšobného dokumentu a obrazu Vpred A hra Peter Zhelenka Droneman (Prečítajte si správy), jedným z projektov, na ktorých momentálne pracuje ako producent, je dokumentárny film s pracovným názvom. Autoportrét, Zamerané na uznávaného slovenského kameramana, Igor Luther, Zomrel začiatkom júna 2020.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Luther velí žiarivým snímkam Juraj ZakubiscoS Kristove roky A Vtáky, siroty a blázni, Alain Rabe-GrilletS Muž, ktorý klame A Eden a neskôr A slúži ako DoP vo filmoch Michael Hanake, Wolfgang Stade, Andrzej Wajda, Alexander Petrovič A plodná spolupráca Volker Schlandorf Spolu s ním produkoval päť filmov, vrátane Palm Door z roku 1979 a ceny Akadémie pre najlepší cudzojazyčný film. Plechový bubon.

Astrochovsky produkoval a nahrával autobiografické / memoárové filmy Martin CollarPortrét jeho brata v podobe cestopisu a vizuálnej eseje, 5. októbra [+see also:
trailer
film profile
]
(Prečítajte si správy), zatiaľ čo Astrochovský režíroval čiernobiely dokumentárny portrét Ilja, O najzaujímavejšej osobnosti slovenskej hudby 20. rokovTh Storočie, Ilja Zeljenga Vydané v roku 2009, dva roky po jeho smrti Autoportrét Dokument sa považuje za dokumentárnu esej, kde sa kameraman obzerá za svojou kariérou a búrlivým osobným životom, keď čelí vážnej chorobe.

Luther pre projekt natáčal „videodenníky“ a navyše si sadol k rozhovorom. Producent a spoluautor filmu Astrochovskij to však spomenul 5. októbraVytvoril „nový, intenzívny dej“ v kontexte slovenskej kinematografie a očakáva ju od „Igorovho filmu. Film je opísaný obrázkami. Absolútne. Producent plánuje digitalizovať aj osobný archív.

READ  Slovensko schvaľuje 2-týždňovú celoštátnu výluku, pretože sa šíri vírus

Autoportrét Ivan Astrochovsky vyrába prostredníctvom svojej produkčnej spoločnosti Punkshard Films. Rozhlasové a televízne Slovensko sa vyšplhalo do tejto vývojovej fázy.

Asociácia slovenských kameramanov vzdáva poctu Igorovi Lutherovi za cenu Camera Lifetime Achievement Award Camera 2017

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close