Kanadské zlato: Pripomína majstrovstvá sveta juniorov 2018

Vydané

Kevin Hoffman / Getty Images Game / Getty

Pred majstrovstvami sveta juniorov v roku 2021 sa obzeráme späť za každým z 18 kanadských tímov, ktoré získali zlatú medailu, končiac 25. decembra spustením najnovšieho vydania turnaja.

Po vystúpení proti USA v zápase o zlato na turnaji World Juniors 2017 sa Kanada pomstila svojim predchodcom na turnaji 2018 na americkej pôde v newyorskom Buffale.

Konkurencia

Kanaďania porazili silný fínsky tím, ktorý získal zlato v rokoch 2014 a 2016, 4: 1, v roku 2019 zvíťazia opäť. Potom porazili Slovensko 6: 0 pred výjazdom na ihrisku New Era Field (dnes Bills Stadium). V Orchard Parku v New Yorku proti USA.

Pred 44 592 fanúšikmi – prekonala doterajší rekord 20 380 na svetových hrách junioriek – sa Kanada ujala vedenia 2: 0 a 3: 1. Spojené štáty americké, ktoré obliekali dresy s témou byvolích bankoviek, strelili dva góly v treťom kole, aby si vynútili predĺženie. Američania nakoniec streľbu vyhrali.

READ  Sean Patton z Donegalu žiari, keď Írsko U-19 porazilo Slovensko

Kanaďania však vďaka prehre Spojených štátov so Slovenskom a výhre Kanady nad Dánskom 8: 0 skončili v A-skupine v A-skupine. Bude to obrovské. Namiesto toho, aby Kanada hrala vo štvrťfinále Rusko a v semifinále Švédsko, zvíťazila Kanada vo štvrťfinále nad Švajčiarskom 8: 2 a Česko v sete 7: 2. Založila zápas o zlatú medailu proti Švédkam, ktorý Kanada získala za svoje 17. zlato v histórii turnaja 3: 1.

Hviezdy

Carter Hart je jedinečný na svojom druhom svetovom šampionáte juniorov. Začal šesť zo siedmich kanadských zápasov a viedol v súťaži s priemerom 1,81 gólu a percentom úspory 0,930. Za najlepšieho sieťového hráča turnaja však bol vyhlásený Švéd Philip Gustavsson.

Kale Makar bol takisto silou dobra pre Kanadu, keď v siedmich zápasoch nazbieral osem bodov a bol menovaný do tímu All-Star Media.

Jordan Cairo a Sam Steele boli útočnými katalyzátormi, keď zaznamenali 10, respektíve deväť bodov.

Kľúčový okamih

Najväčší okamih zápasu prišiel od jedného z najneznámejších kanadských hráčov.

Tyler Steinbergen, ktorý v tretej tretine za stavu 1: 40 remizoval nerozhodne 1: 1, presmeroval bodovú strelu Connora Timminsa, aby získal neskoro vedenie Kanady. Alex Formanton o 26 sekúnd neskôr pridal sieť do čistej siete, aby položil čerešničku na torte. Pozrite sa na Steinbergovho víťaza Tu.

Tento údaj bol prvým Steinbergovým gólom a druhým bodom zápasu. Dovtedy bol jediným kanadským útočníkom bez gólu.

Jeseň

Švédsky kapitán Lias Anderson, ktorému rýchly pád padol za srdce Hodil V dave bola jeho strieborná medaila.

Kanade sa v roku 2019 nepodarilo obhájiť titul zlatej medaily, vo štvrťfinále prehrala s obhajcom titulu Fínskom. V roku 2020 však krajina opäť dosiahla vrchol etapy.

Zatiaľ čo všetci hráči v tomto tíme majú stále 21 a 22 rokov, niekoľko z nich sa už stalo hviezdami v NHL. Mager je víťazom Calderovej trofeje a Hart sa už etabloval ako jeden z najlepších mladých brankárov v lige.

READ  Slovensko odmieta nemecké MBT – Berlín ponúka veľmi nízke ponuky [COMMENTARY]

Väčšina hráčov v tomto tíme ešte nie je v NHL, niektorí však včas odhalia svoju identitu.