Svet

Je to prvýkrát, čo Suezský prieplav zablokoval púčiky

Snahy o opätovné naloženie obrovskej nákladnej lode, ktorá pristála na Suezskom prieplavu, boli zastavené neskoro v piatok a budú pokračovať v sobotu, uviedli tri zdroje z kanála. Vždy dané Tanker Blokovanie Suezského prieplavu Vojenské rádio tweetovalo s odvolaním sa na egyptské zdroje, že v piatok večer po vykopaní miesta bolo vykosených 20 000 ton nečistôt.
Loď od utorka blokuje hlavný prepravný pruh. Posledný pokus o odstránenie tankera Evergreen sa začal začiatkom piatka po vykonaní krokov na odstránenie 20 000 metrov kubických piesku z luku tankera. Ak pokusy zlyhajú, americké námorníctvo je pripravené vyslať pomoc, ak ju Káhira potrebuje hľadať, uvádza agentúra Reuters. Názov maľovaný na boku tankera je Evergreen, aj keď sa volá Vždy dané. Kvôli dramatickému upchatiu slávneho kanála niekoľko dní pred Pesachom Niektoré osobnosti židovských sociálnych médií poskytovali vtipy Spája túto udalosť s biblickým príbehom. Škádlení stranou Vždy dané Suezský prieplav utrpel každú hodinu vážne škody, pretože nefungoval, a to za cenu 400 miliónov dolárov.

To znamená, že napríklad nemožno prepravovať iránsku ropu a ak má byť príliš dlho blokovaná trasa použitá na ich dodávku, základných dodávok nebude dostatok.

READ  Obchod v Melbourne oslavuje predaj výherných lístkov za 40 miliónov dolárov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close