Svet

Jessie Baird: Pátranie po nezvestnom páre zo Sydney nájde ľudské pozostatky

  • Autor: Hannah Ritchie
  • správy BBC

zdroj obrazu, Jesse Bird

popis obrázku,

Polícia tvrdí, že je presvedčená, že našla telá dvojice

Austrálska polícia oznámila, že pri pátraní po nezvestnej dvojici Jessie Bird a Luke Davies zo Sydney boli nájdené dve telá.

„Sme presvedčení, že sme našli Luka a Jessie,“ povedala policajná komisárka Nového Južného Walesu Karen Webbová.

Beaumont Lamarre-Condon, policajt, ​​ktorý kedysi chodil s pánom Birdom, bol predtým obvinený z vraždy oboch mužov.

Telá sa našli na vidieckom pozemku v meste Bungonia.

Po počiatočnom odmietnutí spolupráce pri vyšetrovaní pán Lamar-Condon nakoniec v utorok ráno prezradil, kde sa obe telá nachádzajú, uviedla polícia.

Detektív superintendant Daniel Doherty povedal, že pozostatky boli nájdené „v blízkosti vchodu do nehnuteľnosti“ a boli urobené pokusy „zakryť telá kameňom a troskami“.

Povedal, že polícia sa domnieva, že na prepravu mŕtveho páru v bielej dodávke z Bairdovho domu v centre mesta v Paddingtone, kde boli údajne zabití, boli použité dve „surfové tašky“.

Vyšetrovatelia minulý týždeň našli guľku zodpovedajúcu zbrani, ktorú dodal Lamar-Condon, „značné“ množstvo krvi a prevrátený nábytok.

Pán Lamarre-Condon, ktorý sa v piatok postavil pred súd a bol zamietnutý na kauciu, sa k obvineniam proti nemu nevyjadril. Prvýkrát vstúpil do policajného zboru v roku 2019 a predtým bol populárnym blogerom.

Polícia začala svoje úsilie zameriavať na nehnuteľnosť Bungonia, asi dve hodiny južne od Sydney, kde minulú stredu navštívil pán Lamarre-Condon so známym v bielej dodávke, o ktorej sa predpokladá, že vzal telá dvojice.

Po vylomení zámku na bráne polícia uviedla, že pán Lamarre-Condon odviezol dodávku na pozemok a nechal tam známu ženu, kým sa o 30 minút neskôr vrátil.

Prípad, ktorý zachvátil Austráliu, sa považuje za prvé podozrivé zo zabitia policajta z Nového Južného Walesu za posledné desaťročia a podnietil prehodnotenie hodín, počas ktorých majú policajti prístup k svojim strelným zbraniam.

To viedlo organizátorov ikonického sprievodu Mardi Gras v Sydney k tomu, aby z tohtoročného sprievodu nepozvali políciu NSW, čo vyvolalo zúrivé online diskusie a frustráciu polície, ktorá obvinila zo zabitia „homosexuálny“ zločin, nie „kuriozitu“. „.

Prehliadka Mardi Gras v Sydney má pohnutú históriu LGBTQ+ aktivizmu aj policajnej brutality, pričom prvá prehliadka v roku 1978 viedla k tomu, že miestne úrady zbili a zatkli desiatky ľudí.

V desaťročí od roku 1998 ide o zjednocujúce podujatie, ktorého sa každoročne zúčastňujú uniformovaní policajti.

Poctili sa pánovi Birdovi, bývalému moderátorovi a korešpondentovi z červeného koberca, a pánovi Daviesovi, ktorý pracoval ako letuška v spoločnosti Qantas.

„Jesse a Luke boli samozrejme veľmi aktívnou súčasťou komunity a pozerám sa na ich fotografie online a viem, že mali skvelý život,“ povedal komisár Webb.

READ  Silná snehová vánica v Spojených štátoch. Desiatky tisíc ľudí bez elektriny

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close