Hlavné správy

Ježiš Kristus sa stane kráľom Slovenska

Ježiš Kristus by mal byť kráľom Slovenska, vyhlásil krajne pravicový minister v novej koaličnej vláde krajiny.

Štátny tajomník Ministerstva kultúry SR Štefan Kufa v 12-minútovom príhovore v Bazilike sv. Mikuláša vyzval duchovných, aby podporili korunováciu Božieho syna.

Pán Guffa (61) povedal: „V mene ministerstva kultúry dávame sľub, a tu to zverejňujem, že začneme, aby sa Kristus stal kráľom čo najskôr. Nastúpil na trón a stal sa slovenským kráľom.

Jeho vyjadrenia vyvolali rýchle odsúdenie zo strany opozičnej europoslankyne Veroniky Remišovej, ktorá povedala: „Nikdy predtým vysoký politik nekázal na svätej omši a nezneužíval kostol na svoje politické účely.“

Pán Kuffa, ktorý čelí v roku 2021 nesúvisiacemu obvineniu z vyhrážania sa farmárovi počas bitky, je členom krajne pravicovej Slovenskej národnej strany, mladšieho partnera koalície.

Kráľ Poľska v roku 2016

Ministerka kultúry Martyna Šimkovičová je tiež členkou proruskej ultranacionalistickej skupiny s neonacistickými koreňmi.

Bývalý televízny moderátor okamžite neodpovedal na otázku, či si stojí za vyjadreniami svojho štátneho tajomníka, informoval web EurActiv.

Ježiš Kristus bol vyhlásený za poľského kráľa v roku 2016 po parlamentnom hlasovaní, ktoré sa konalo rok po zvolení pravicovo-populistickej strany Právo a spravodlivosť.

„Korunovácia“ nemala žiadne právne následky, na slávnosti sa však zúčastnil poľský prezident a ďalší poslanci.

Slovenská národná strana je jednou z troch strán koalície, v ktorej sú umiernený Smer a Hlas, ktoré vznikli po voľbách v septembri.

Slovenská vláda na čele s predsedom Smeru a ľavicovým populistom Robertom Ficom agitovala za prísľub ukončiť dodávky zbraní na Ukrajinu a neskôr bola zvolená.

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko kritizoval pána Fica po tom, čo nový premiér nedávno podporil rozhodnutie EÚ poslať Kyjevu ďalšiu pomoc.

READ  Slovensko tvrdí, že Rusko zasahovalo do podozrivo úspešného referenda na Ukrajine. Moskva to popiera

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close