Hlavné správy

Ježiš Kristus sa stane kráľom Slovenska

Ježiš Kristus by mal byť kráľom Slovenska, vyhlásil krajne pravicový minister v novej koaličnej vláde krajiny.

Štátny tajomník Ministerstva kultúry SR Štefan Kufa v 12-minútovom príhovore v Bazilike sv. Mikuláša vyzval duchovných, aby podporili korunováciu Božieho syna.

Pán Guffa (61) povedal: „V mene ministerstva kultúry dávame sľub, a tu to zverejňujem, že začneme, aby sa Kristus stal kráľom čo najskôr. Nastúpil na trón a stal sa slovenským kráľom.

Jeho vyjadrenia vyvolali rýchle odsúdenie zo strany opozičnej europoslankyne Veroniky Remišovej, ktorá povedala: „Nikdy predtým vysoký politik nekázal na svätej omši a nezneužíval kostol na svoje politické účely.“

Pán Kuffa, ktorý čelí v roku 2021 nesúvisiacemu obvineniu z vyhrážania sa farmárovi počas bitky, je členom krajne pravicovej Slovenskej národnej strany, mladšieho partnera koalície.

Kráľ Poľska v roku 2016

Ministerka kultúry Martyna Šimkovičová je tiež členkou proruskej ultranacionalistickej skupiny s neonacistickými koreňmi.

Bývalý televízny moderátor okamžite neodpovedal na otázku, či si stojí za vyjadreniami svojho štátneho tajomníka, informoval web EurActiv.

Ježiš Kristus bol vyhlásený za poľského kráľa v roku 2016 po parlamentnom hlasovaní, ktoré sa konalo rok po zvolení pravicovo-populistickej strany Právo a spravodlivosť.

„Korunovácia“ nemala žiadne právne následky, na slávnosti sa však zúčastnil poľský prezident a ďalší poslanci.

Slovenská národná strana je jednou z troch strán koalície, v ktorej sú umiernený Smer a Hlas, ktoré vznikli po voľbách v septembri.

Slovenská vláda na čele s predsedom Smeru a ľavicovým populistom Robertom Ficom agitovala za prísľub ukončiť dodávky zbraní na Ukrajinu a neskôr bola zvolená.

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko kritizoval pána Fica po tom, čo nový premiér nedávno podporil rozhodnutie EÚ poslať Kyjevu ďalšiu pomoc.

READ  Australian Open: Emma Raduganu je po zranení členka pripravená hrať v Melbourne

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close