Hlavné správy

Český premiér sa zdráha diskutovať o detailoch ukrajinského obchodu s muníciou v prítomnosti slovenských médií

Predseda vlády Českej republiky Peter Fiala. Foto: Getty Images

Český premiér Petr Fiala údajne upravil svoje rokovania so spojencami o iniciatíve kúpiť Ukrajine 800 000 delostreleckých granátov.

Zdroj: European Pravda, cit Octualne

Francúzsky prezident Emmanuel Macron pred tromi týždňami v Paríži zvolal stretnutie spojencov, aby si vymenili nápady, ako spoločne riešiť najnaliehavejšie potreby Ukrajiny.

Reklama:Pôvodne Česko „objavilo“ 800 000 diel, ktoré bolo možné nakúpiť pre Ukrajinu z tretích krajín, a Fiala plánoval poskytnúť ďalšie podrobnosti vrátane ich pôvodu a ceny.

Pôvodne sa na stretnutí očakávalo okolo 15 lídrov, no je známe, že sa ich zúčastní oveľa viac, vrátane slovenského premiéra Roberta Fica, ktorý pokračuje v otvorene protiukrajinských vyhláseniach.

Po tom, čo sa Fiala dozvedel, že Figo bol pozvaný, vymazal zo svojho úvodného prejavu veľa detailov v obave, že by do Moskvy mohol slovenský premiér uniknúť strategicky dôležité informácie.

Zdroj z radov českých diplomatov novinárom potvrdil, že k takémuto rozhodnutiu skutočne došlo a Fiala neskôr prezradil podrobnosti niekoľkým lídrom v rozhovoroch jeden na jedného.

Pozadie:

  • Česká republika nedávno oznámila svoje rozhodnutie prerušiť medzivládne konzultácie z dôvodu „výrazných rozdielov“ so Slovenskom, najmä v postojoch v rusko-ukrajinskej vojne.
  • Figo neskôr povedal, že Bragg trpel Jej vzťahy s Bratislavou.
  • Z rovnakého dôvodu bolo napätie počas summitu Vyšehradskej skupiny vysoké. Maďarský premiér Viktor Orbán poprel klebety, že na neho českí a poľskí premiéri takmer kričali počas nezhôd o podpore Ukrajiny.

podpora UP alebo AUG Náš hostiteľ!

READ  Ako sa šíria falošné správy - Slovenskému spravodajskému portálu sa nedarí overiť tvrdenia protimaďarských médií

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close