Hlavné správy

Gratulujeme vietnamskej komunite na Slovensku, že je 14. etnickou menšinou

Vietnamský veľvyslanec na Slovensku Nguyen Duan na podujatí 25. augusta uviedol, že uznanie vietnamskej komunity ako 14. etnickej menšiny vládou SR je dôkazom ich úlohy v rozvoji Slovenska. Vietnamsko-slovenské priateľstvo.

Lu Thi Tu Hong, námestník ministra zahraničných vecí a predseda Štátneho výboru pre zámorské vietnamské záležitosti, uviedol, že vietnamská strana a vláda vždy venuje veľkú pozornosť zámorskej vietnamskej komunite ako neodcudziteľnej súčasti a dôležitému zdroju vietnamského národa.

Chcel, aby aj naďalej presadzovali tradíciu vzájomnej pomoci, dodržiavania zákonov a aktívnej integrácie, a tým prispeli k rozvoju hostiteľskej krajiny a smerovaniu k vlasti.

Župan Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Tropa vyjadril svoje šťastie a pripravenosť podporovať komunitu ako integrálnu súčasť európskeho národa.

Vo Phuong, vedúci Vietnamskej asociácie na Slovensku, za seba poďakoval veľvyslanectvu Vietnamu a úradom a obyvateľom Slovenska za podporu komunity a prisľúbil, že bude aj naďalej slúžiť ako most medzi oboma krajinami a ich obyvateľmi.

Vietnamská komunita na Slovensku je po Českej republike druhou najväčšou na svete, ktorá je uznaná ako etnická menšina hostiteľskej krajiny.

Vietnamský minister zahraničných vecí Bui Thanh Son mu pri tejto príležitosti poslal blahoprajný list.

Hong tiež poslal ďakovný list Rade vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť.

Zdroj: VOV

READ  Ukážka: Slovensko vs Bielorusko - predpoveď, tímové novinky, zostavy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close