Svet

Jill Biden pre namíbijskú mládež: Chráňte svoju demokraciu

Prvá dáma USA Jill Biden povedala mladým v Namíbii, že demokraciu, za ktorú bojovali ich rodičia a starí rodičia, teraz musia chrániť a brániť.

Povzbudila ich, aby pri napredovaní zahŕňali ženy a dievčatá, často nepočuteľné hlasy.

„Ako prvá generácia narodená v nezávislej Namíbii, dedičstvo, ktoré vytvorili vaši rodičia a starí rodičia, je teraz vaše – vaše si ho uchováte a ochránite,“ povedal Biden pred prevažne študentským publikom na Namíbijskej univerzite vedy a techniky.

„Musíš dospieť. Keď sa pozeráme dopredu, musíme si uvedomiť, že boj za demokraciu nekončí.

Biden je uprostred svojho prvého turné po Afrike ako prvá dáma, vrátane návštevy Kene, ktorá začína v piatok neskoro večer.

„Musíme vybudovať základy demokracie pozdvihnutím neslýchaných hlasov, najmä hlasov žien a dievčat, ľudí, ktorí žijú na okraji spoločnosti alebo tých, ktorí sú zraniteľní voči zneužívaniu,“ povedal Biden viac ako 1000 študentom z rôznych regiónov. Školy sedeli okolo nej na dvore kampusu.

Biden, ktorý počas svojej 30-ročnej učiteľskej kariéry pracoval s mladými ľuďmi, uviedol, že študenti by si mali uplatniť svoje právo hovoriť, keď vidia nespravodlivosť, nesúhlasiť a podporovať lídrov, ktorí počúvajú ich obavy.

V Amerike prvá dáma poznamenala: „Takmer 250 rokov po našom založení stále chránime a posilňujeme našu demokraciu.“

READ  Namíbijský súd vyhlásil zákony zakazujúce homosexualitu za protiústavné

„Demokracia nie je jednoduchá. Vyžaduje si to prácu,“ povedal počas strhujúceho prejavu v štýle zhromaždenia. „Ale stojí to za to, pretože demokracia prináša výsledky.“

Potom sa už len zriedka túlal po dvore, podával si ruky s nadšenými študentmi a robil si selfie.

V jednom momente študenti jasali, keď tancoval na africký rytmus sýtený bubnami.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close