Zábava

Jim Miller spája bodky v štvrtiach Newbow a Czech Village


Jim Miller je na snímke na moste 12th Avenue v Cedar Rapids 3. novembra. Most spája okresy Nové Čechy a Česká dedina. (Nick Rollman/The Gazette)

CEDAR RAPIDS – Všetko teraz dáva zmysel.

Vo veku 52 rokov Jim Miller zisťuje, že spája body vo svojom živote od stredoškolských čias v Cedar Rapids Jefferson.

Novovymenovaný výkonný riaditeľ The District: Czech Village & New Bohemia chcel byť hercom, keď vyrastal.

„Veľa ľudí má na strednej škole veľké sny. A úprimne povedané, dúfam, že budem hercom,“ povedal. „Myslím, že som vedel, že nie som dosť talentovaný na to, aby som bol hercom, ale to bol môj veľký sen.

„Vždy som chcel mať vlastný biznis. Vždy som sa zaujímal o podnikanie,“ povedal a študoval obchod na University of Nebraska v Omahe.

Tieto svety spojila v Centre Stage, požičovni kostýmov, ktorú vlastnila a prevádzkovala v rokoch 1995 až 2003 v centre Cedar Rapids.

Na prvý pohľad

Čo: Jim Miller, generálny riaditeľ, okres: Czech Village & New Bohemia Office

Kde: 208 12th Ave. SE, Suit G, Cedar Rapids

Email: [email protected]

Webstránka: the-district.org/home

„Myslím si, že Center Stage je dokonalým spojením týchto dvoch vecí – biznis musí byť 100 percentne zapojený do umenia, ale ja nie som umelec. A bolo to dobré. Bolo to skvelé. Bolo toho veľa. „Sme v školách po celom Stredozápade a pracovali sme s divadlami a bolo to skvelé.“

Ako „historický geek“ pracovala aj v marketingu v The History Center a Národnom česko-slovenskom múzeu a knižnici vo svojom rodnom meste Cedar Rapids. Roky ako výkonný riaditeľ v Historic Valley Junction vo West Des Moines v rokoch 2005 až 2019 mu pomohli spojiť body pri budovaní historických štvrtí, potom v Illinois a teraz späť v Cedar Rapids. Keďže prechádza medzi zamestnaniami a regiónmi, posledné dve úlohy sa tento mesiac skutočne prekrývajú.

Jeho poslednou pozíciou bol štátny koordinátor pre Illinois Main Street Projekt Main Street America Opisuje sa ako „zaviazaný posilňovať komunity prostredníctvom ekonomického rozvoja založeného na ochrane v starých a historických centrách a susedných obchodných štvrtiach“.

The District: Czech Village & New Bohemia je tiež súčasťou tohto hnutia identity a Miller má certifikát od National Foundation for Main Street Management a certifikát z University of Chicago v neziskovom manažmente – to všetko jej pripočítava body. Pointilistická kariérna mozaika.

„Každý štát funguje inak v tom, ako označuje komunity,“ povedal s tým, že sa vyberajú v rámci súťažného procesu. „A verím, že Cedar Rapids bol určený v roku 2009 po povodni.“

Zatiaľ čo geografia Main Street vo všeobecnosti zahŕňa pešiu štvrť, označenie okresov je trochu nezvyčajné v prepojení juhovýchodnej a juhozápadnej strany, obrazne aj fyzicky pozdĺž rieky Cedar.

„Spája nás významný most,“ povedal Miller, čo ich núti kráčať, „spájajúc dve štvrte, ktoré sú podľa môjho názoru viac podobné ako odlišné. Áno, sú tu rozdiely. Ale povedať tu dve štvrte – očividne jedna napája sa na toho druhého – a: „Ako môžeme spolupracovať? Ako môžeme robiť veci spolu?“

Spolupráca je kľúčová pri vytváraní cieľov v rámci mesta, obce alebo štvrte.

„Keď hovorím s potenciálnymi novými skupinami, hovorím: ‚Dobre, ako urobíme Hlavnú ulicu? Ako oživíme centrum mesta? Povedzte nám, čo musíme urobiť.“

„Moja odpoveď je často: „Toto nie je normatívny program. Len vám poskytneme osvedčené postupy.“ Povieme si: „Pracujú tu aj iné komunity, ale musíte sa rozhodnúť, aká štruktúra dáva zmysel. Aká je úloha mesta? Aká je úloha kraja? Aká je úloha vlastníkov firiem?“ Často hovorím: ‚Je to o spolupráci s každým partnerom, ktorého môžete.

To je to, čo on a zástupkyňa riaditeľa Erica Ernson robia a budú robiť aj naďalej – pracovať s majiteľmi firiem a vlastníkmi nehnuteľností, ktorí chcú spolupracovať na podujatí. Miller nahrádza bývalú výkonnú riaditeľku Moniku Vernonovú, ktorá rezignovala v septembri.

„Vo svojich predchádzajúcich pozíciách som sa hlboko zaoberala celým obchodným vzdelávaním,“ povedala Millerová, aby mohla prepojiť majiteľov firiem so školením v oblastiach ako marketing, pohostinstvo alebo účtovný softvér.


Jim Miller je na snímke na moste 12th Avenue v Cedar Rapids 3. novembra.  Most spája okresy Nové Čechy a Česká dedina.  (Nick Rollman/The Gazette)

Jim Miller je na snímke na moste 12th Avenue v Cedar Rapids 3. novembra. Most spája okresy Nové Čechy a Česká dedina. (Nick Rollman/The Gazette)

Ako vchodové dvere do štvrte chce povzbudiť nakupujúcich, aby „boli ústretovou tvárou pre každého, kto príde, či už sú to obyvatelia, turisti alebo v meste na zjazd“. „Každý prichádza do revíru z iných dôvodov.“

V tejto oblasti – alebo akejkoľvek oblasti – s rozvojom po povodniach je dôležité robiť strategické rozhodnutia o rozvoji, povedal Miller, „aby sme povedali, čo sme“.

„Nie každý bude súhlasiť a ja to rešpektujem,“ povedal. „Ale čím chceme byť?“

„Skutočne počúvať ľudí a pýtať sa: Ako spájame tieto body? Niekedy je to samozrejmé. A niekedy si myslím, že to samozrejmé nie je…. Ale ako počúvame ľudí? Ako potom my – a ja – vedieme zámerne? Ako tieto body spájame?“

Žil a pracoval na rôznych miestach, ale je rád, že sa v posledných rokoch uzavrel na vedúcich pozíciách vo svojom rodnom meste. Pôsobil ako dočasný riaditeľ a dobrovoľník v CSPS Hall v Newbow a je predsedom predstavenstva spoločnosti Playtime Poppy, ktorá poskytuje vzdelávacie a rekreačné príležitosti pre mládež v okolí Cedar Rapids. Stále si teda žije svoj stredoškolský sen.

Teraz s prázdnymi rukami a jeho manželkou Elaine Watkins-Millerovou vychovávali svojho syna väčšinou vo West Des Moines, potom sa v roku 2019 presťahovali späť do Cedar Rapids. Je riaditeľkou komunikácie nadácie Iowa State University Foundation a môže pracovať kdekoľvek.

Ale pre Millera neexistuje miesto ako domov.

„Som nadšenec do histórie, takže som rád, že ma obklopuje toľko úžasnej histórie v mojom rodnom meste,“ povedal.

Komentáre: (319) 368-8508; [email protected]

READ  Kyle Slovakia začal hru na pamiatku svojej zosnulej sestry Sonie (41)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close