šport

Kanada zverejnila súpisku majstrovstiev sveta v hokeji mužov a mal by Erik Karlsson hrať v Norris Trophy?

Tu sú niektoré z nich Denný Facebook Steven Ellis napísal o zozname:

Jediní dvaja hráči so skúsenosťami z majstrovstiev sveta u mužov sú útočníci Tyler Toffoli a Tyler Myers. Celkovo 12 hráčov hralo za Kanadu na majstrovstvách sveta juniorov vrátane Codyho Glassa, Peytona Krebsa, Scotta Lawtona, Samuela Montembalta a Jacka Quinna. Devon Levy a Jack McBain sa stali kanadským olympijským tímom v roku 2022.

Jedným z významných mien na zozname je Adam Fantilly, o ktorom sa predpokladá, že bude celkovo druhý v drafte NHL v roku 2023 za Connorom Bedardom. Fandilly bol súčasťou kanadského tímu, ktorý vyhral zlato na majstrovstvách sveta juniorov začiatkom tohto roka.

Nové si rozdelia Levy a Montembalt, ktorí majú skúsenosti z Kanady. Levy mal v roku 2021 jeden z najlepších výkonov na majstrovstvách sveta juniorov v histórii turnaja a odvtedy sa stal jedným z najlepších brankárov zápasu. Montambault mal dve silné sezóny s Montrealom Canadiens a prekonal búrku, keď tím pokračoval v prestavbe.

Najskúsenejší hráč NHL Milan Lucic nikdy nereprezentoval Kanadu v oficiálnej funkcii IIHF. V roku 2007 reprezentoval Kanadu na turnaji Summit Series. Tyler Myers (918 zápasov), Tyler Toffoli (733) a Scott Lawton (519) majú na konte viac ako 500 zápasov NHL, pričom 11 odohralo menej ako 200 zápasov.

Hlavným trénerom bude šéf lavičky Arizona Coyotes Andre Tourigny, ako asistenti Troy Ryan, DJ Smith a Alex Tanguay. Doug Armstrong bude generálnym manažérom tímu, ktorému budú pomáhať Shane Doan a Steve Yzerman.

Obranca San Jose Sharks Erik Karlsson prežíva tento rok skvelú sezónu s 25 gólmi a 101 bodmi. Vo štvrtok večer bol spolu so zadným strážcom New York Rangers Adamom Foxom a bluelinerom Colorada Avalances Cale Muckerom vymenovaný za finalistov Norris Trophy.

READ  Argentínska prokuratúra vyšetruje smrť Diega Maradonu

V ten deň Piatkové vydanie Denné vhadzovanie naživo, Nick Alberga a Mike McKenna hovoria o tom, či Carlson vyhrá:

Alberga: Som trochu zmätený, že Cale Makar je finalista Norris Trophy. Nominovaní boli Fox, Magar a Carlson. Nie preto, že by som nemal rád kel; Myslím si, že je to fantastický hráč. Myslím si, že je to momentálne najlepší defenzívny hráč v hre. Vzhľadom na veľkosť vzorky si myslím, že nomináciu si zaslúžili aj iní chlapci. Všetci vieme, kto získal cenu, ale ako ste to videli vy?

McKenna: Vieme, kto získal toto ocenenie? Bude to Erik Karlsson? Nie je mojou voľbou číslo 1.

Nemyslím si, že Makar si zaslúži byť vo finále. Nie preto, že by bol zlý alebo že by nemal dobrý rok, ale preto, že odohral len 60 zápasov. Nikto nemôže byť na zozname trofejí bez odohrania aspoň 70 zápasov. Hovoríte o priebehu celej sezóny.

Mal som Adama Foxa ako číslo 1 a poviem vám prečo. Je prvým mužom na tabuliach Rangers za zabíjanie penalt. Je na ich presilovke číslo 1. Má +28. Je to ofenzívna šou jedného muža.

Norris Trophy sa udeľuje defenzívnemu hráčovi, ktorý počas sezóny predvádzal najlepší výkon. Myslím tým, že som za každých okolností bývalý brankár. Preto nemám na zozname Josha Morrisseyho. Nemám na zozname ani Erika Karlssona. Je Erik Karlsson pre mňa All-Star, keď ich vyberiem? Ó áno! Absolútne, ale pre všestranné D žiadna šanca.

Myslím si, že niektorí hráči si zaslúžia lásku. Myslel som, že Heiskanen si zaslúži pohľad. Lindholm, Hughes, Dahlin, ktorýkoľvek z nich by bol lepšou voľbou ako Makar, ale hej, je to hlasovanie. Toto je to, čo máme. Aký je váš názor?

Alberga: Na sociálnych sieťach som dostal veľa odporu, keď som povedal, že ostatní hráči, ktorí hrali viac hier, mali rovnaký vplyv ako Gale Mucker, ale chcel som, aby boli uznaní. Morrissey je jeden, druhý chlap z Tallinnu. Milujem krik Heiskanen. Hampus Lindholm je divoká karta, ale niekedy sa stratí pri miešaní v Bostone. Myslím, že nám trochu uniká, o čom toto ocenenie je.

Neznevažujem to, čo ste povedali o Erikovi Karlssonovi, úplne to chápem. Rád by som vyhral toto ocenenie. Trochu sme sa tým nechali uniesť, však?

McKenna: Máme a myslím si, že by sa to malo opraviť. Nepáči sa mi to; Som starý brankár a viem, komu sa pred vami bude dobre hrať a komu môžete veriť. Pete DeBoer bol včera večer taký nahnevaný, keď po zápase vyšli nominácie na ceny, spýtal sa: „Kde je Miro Hiskanen?“ súhlasím s ním. Je veľa takých hráčov, ktorí sú nielen dobrí v obranných situáciách, ale zbierajú aj body, Nick. Quinn Hughes mal byť v mixe a Heiskanen strelil svoj celkovo 7. gól cez obrancu. Nepáči sa mi, že to dávame najlepšie bodovanému T-Manovi, nemyslím si, že to je duch tohto ocenenia.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close