Kanaďania chcú zažiariť na podujatiach ATP Challenger a ITF v Calgary

Tenisoví fanúšikovia v Calgary sa dočkali.

Tento týždeň sa v Alberte konajú dva turnaje, na ktorých muži na okruhu ATP Challenger Tour a ženy na okruhu ITF bojujú o svoje tituly.

Po napínavom podujatí v Edmontone sa Justin Boulais bude snažiť o druhý titul v priebehu niekoľkých týždňov a ďalší Kanaďania budú dúfať, že v najbližších dňoch urobia významný rozdiel.

Tento rok bude na ihrisku množstvo Kanaďanov, vrátane člena daviscupového tímu Gabriela Dialla, Juana Carlosa Aguilara, Stevena Deese, Dana Martina a Liama ​​Draxleho, ktorý sa pripojil k Boulais v Calgary.

Prečítajte si tiež: Monday Digest: Storms in Cancún a Billie Jean King Cup Finals

Vo štvorhre Aguilar a Boulais spojili svoje sily v boji za titulom vo štvorhre. Diez a Diallo hrajú štvorhru s nekanadskými partnermi.

Draxl má tento rok na konte už dva tituly, zatiaľ čo Boulaisovo víťazstvo v Edmontone znamenalo jeho prvé. Diallo mal tiež pekný rok. V roku 2023 vyhral dva singlové tituly v Bratislave, na Slovensku a v Montreale a v auguste vyhral s partnerom Leandrom Reidym titul vo štvorhre na Winnipeg Challenger 75.

V žrebovaní žien Catherine Sebow vstupuje do turnaja ako najlepšia nasadená a bude sa snažiť ovládnuť Chagune National Bank Challenger v októbri, aby získala svoj druhý titul za dva mesiace.

Prečítajte si tiež: Španielsko a Poľsko sa stretnú s Kanadou vo finále Pohára Billie Jean Kingovej: Stretnite sa s opozíciou

Chebov však nie je jediným kanadským hráčom na turnaji. Martyna Ostrzygalo, Alexia Jacobs, Stacey Fung, Isabelle Boulais, Layne Sleeth a Kayla Cross sa snažia o úspešný koniec v roku 2023.

Fungová sa usiluje o svoj štvrtý tohtoročný singlový titul, Crossová a partnerka Liv Hovdeová vyhrali cez víkend baráž vo štvorhre v Edmontone.

READ  Výsledky olympijského tenisu | WTOP

Cross si opäť zahrá štvorhru, tentoraz však s Justínou Mikulskitovou.

Prebiehajú úvodné kolá oboch turnajov, finále je na programe v nedeľu 12. novembra.