Kanadské zlato: Pripomína majstrovstvá sveta juniorov 2018

Vydané

Kevin Hoffman / Getty Images Game / Getty

Pred majstrovstvami sveta juniorov v roku 2021 sa obzeráme späť za každým z 18 kanadských tímov, ktoré získali zlatú medailu, končiac 25. decembra spustením najnovšieho vydania turnaja.

Po vystúpení proti USA v zápase o zlato na turnaji World Juniors 2017 sa Kanada pomstila svojim predchodcom na turnaji 2018 na americkej pôde v newyorskom Buffale.

Konkurencia

Kanaďania porazili silný fínsky tím, ktorý získal zlato v rokoch 2014 a 2016, 4: 1, v roku 2019 zvíťazia opäť. Potom porazili Slovensko 6: 0 pred výjazdom na ihrisku New Era Field (dnes Bills Stadium). V Orchard Parku v New Yorku proti USA.

Pred 44 592 fanúšikmi – prekonala doterajší rekord 20 380 na svetových hrách junioriek – sa Kanada ujala vedenia 2: 0 a 3: 1. Spojené štáty americké, ktoré obliekali dresy s témou byvolích bankoviek, strelili dva góly v treťom kole, aby si vynútili predĺženie. Američania nakoniec streľbu vyhrali.

READ  Česká republika môže znovu zaviesť obmedzenia nelegálnej migrácie na hraniciach so Slovenskom

Kanaďania však vďaka prehre Spojených štátov so Slovenskom a výhre Kanady nad Dánskom 8: 0 skončili v A-skupine v A-skupine. Bude to obrovské. Namiesto toho, aby Kanada hrala vo štvrťfinále Rusko a v semifinále Švédsko, zvíťazila Kanada vo štvrťfinále nad Švajčiarskom 8: 2 a Česko v sete 7: 2. Založila zápas o zlatú medailu proti Švédkam, ktorý Kanada získala za svoje 17. zlato v histórii turnaja 3: 1.

Hviezdy

Carter Hart je jedinečný na svojom druhom svetovom šampionáte juniorov. Začal šesť zo siedmich kanadských zápasov a viedol v súťaži s priemerom 1,81 gólu a percentom úspory 0,930. Za najlepšieho sieťového hráča turnaja však bol vyhlásený Švéd Philip Gustavsson.

Kale Makar bol takisto silou dobra pre Kanadu, keď v siedmich zápasoch nazbieral osem bodov a bol menovaný do tímu All-Star Media.

Jordan Cairo a Sam Steele boli útočnými katalyzátormi, keď zaznamenali 10, respektíve deväť bodov.

Kľúčový okamih

Najväčší okamih zápasu prišiel od jedného z najneznámejších kanadských hráčov.

Tyler Steinbergen, ktorý v tretej tretine za stavu 1: 40 remizoval nerozhodne 1: 1, presmeroval bodovú strelu Connora Timminsa, aby získal neskoro vedenie Kanady. Alex Formanton o 26 sekúnd neskôr pridal sieť do čistej siete, aby položil čerešničku na torte. Pozrite sa na Steinbergovho víťaza Tu.

Tento údaj bol prvým Steinbergovým gólom a druhým bodom zápasu. Dovtedy bol jediným kanadským útočníkom bez gólu.

Jeseň

Švédsky kapitán Lias Anderson, ktorému rýchly pád padol za srdce Hodil V dave bola jeho strieborná medaila.

Kanade sa v roku 2019 nepodarilo obhájiť titul zlatej medaily, vo štvrťfinále prehrala s obhajcom titulu Fínskom. V roku 2020 však krajina opäť dosiahla vrchol etapy.

Zatiaľ čo všetci hráči v tomto tíme majú stále 21 a 22 rokov, niekoľko z nich sa už stalo hviezdami v NHL. Mager je víťazom Calderovej trofeje a Hart sa už etabloval ako jeden z najlepších mladých brankárov v lige.