šport

Kapitán sa vrátil. Nie som záchranca, hovorí Hamšík – Národný tím – Futbal – Šport

Albert Rusnák a Marek Hamšík predstavili nové dresy pred barovým stretnutím ME 2020 s Írskom.

Autor: ,

Naposledy si vlani v novembri obliekal reprezentačný dres v zápase s Azerbajdžanom. Ak sa do Írska pripojí vo štvrtok, bude ho nosiť po 324 dňoch.

Marek Hamšík ešte tak dlhú absenciu v národnom tíme nezažil.

„Veľmi sa teším na ďalšie tri zápasy. Všetci máme teraz v hlavách, hlavne ten prvý. Najdôležitejší bude zápas s Írskom, bude to postup na Euro,“ uviedol kapitán národného futbalového tímu, ktorý sa po dlhom čase stretol na Slovensku aj so svojou manželkou a tromi deťmi.

Budeme lepšie pripravení

Minulý mesiac nedorazil do Ligy národov na zápas s Českom a Izraelom. Po návrate do Číny by musel zostať v karanténe, a tým by ohroziť svoju účasť v bitke s Írskom. Potvrdil, že septembrové stretnutia nevidel.

„Jednoducho sme si to všimli. Aj keď všetko viem iba z toho, čo som čítal a čo mi hovorili ostatní. Všetci si uvedomujeme, že musíme hrať oveľa lepšie. Verím, že sa na zápas podľa toho pripravíme,“ pokračoval.

Hamšík by mal priniesť obrat. V šatni a na detskom ihrisku. „Necítim sa ako záchranca,“ hovorí.

„Minulý mesiac boli chalani v inej situácii, v plnej príprave, alebo ich súťaže ešte nezačali, neodohrali zápasy. Teraz nám bude oveľa lepšie. Vieme, o čo ide. Každý z nás by chcel hrať na veľkom turnaji. Je to veľká šanca. Bola by škoda ju premrhať. “

Hamšík sa zatiaľ stretol s Írmi v štyroch zápasoch, všetky sa skončili nerozhodne. Tri boli kvalifikačné a štvrté prípravné. Zatiaľ teda neprehral s Írmi, ale nevyhral.

„Jednoducho sme si to všimli. Dobrá obrana bude stále dôležitá a my máme kvalitu na to, aby sme dali nejaké góly. Vieme, čo nás čaká.“

Nakoniec sa stretol so svojou manželkou a deťmi

Zápas roka sa uskutoční na Tehelnom poli, ale bez divákov je tradičná výhoda domáceho prostredia oslabená.

„Jednoducho sme si to všimli. Ale pomaly si zvykáme, aj keď verím, že sa to čoskoro zmení. Teraz nezáleží na tom, či nastúpime doma alebo vonku, nehrá to veľkú rolu. My sa musia čo najviac sústrediť na náš výkon, “uviedol 33-ročný líder slovenského tímu.

Jedným z hráčov, s ktorým by mal pracovať v strede poľa, je Lobotka, ktorý však zostal v karanténe v Neapole, klub ho zatiaľ neuvoľnil.

„Stanova neúčasť by pre nás bola obrovskou stratou. Verím, že sa to vyrieši. V Neapole sú ďalší zástupcovia, asi desať zástupcov a každý z nich chce hrať za svoju krajinu. Problém s koronavírusmi bol u nás na pár mesiacov.nárazu niektorí hráči chýbali.

Bohužiaľ, je to tak. Musíme sa s tým naučiť žiť. Ak klub zakáže hráčovi ísť na reprezentačný zraz, nič s tým neurobíme. Stano je náš stĺp, ale máme dosť široký personál, aby sme ho nahradili, “myslí si futbalista, ktorý väčšinu svojej kariéry strávil v Neapole.

Zdôraznil, že sa cíti dobre, zdravotne i fyzicky, hoci jeho čínsky tím Ta-lien v domácej súťaži neuspel.

„Teraz som pripravený odovzdať všetky svoje sily národnému tímu. Odohral som každý zápas v lige, celé minúty. V čínskej lige je prestávka, budú nás čakať záchranárske zápasy. Samozrejme, že sme bol by radšej hrať o titul.

Máme mladý tím, ktorý má potenciál sa pohodlne zachrániť, ak bude hrať ako vo väčšine doterajších zápasov. Mali sme smolu a stratili sme veľa bodov. „

Agentúrnu správu sme nahradili autorským článkom z redakcie Pravdy

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

READ  Tenis-Heckler kričí a opúšťa Osaka Indian Wells v slzách

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close