Hamburský šampión Lorenzo Musetti je horúci v Umac | ATP Tour

Talian Lorenzo Musetti #NextGenATP, čerstvý po zisku prvého titulu na okruhu ATP v Hamburgu, pokračoval vo svojej skvelej forme na utorkovom turnaji Plava Laguna Croatia Open Umag. Dvadsaťročný hráč zvíťazil nad Slovákom Aljazom Peteneom 6:2, 3:6, 6:1.

„Myslím, že som sa z minulého týždňa veľa naučil,“ povedal Musetti po zápase. „Myslím si, že som vyrástol ako človek, ako profesionálny hráč.

„Preto som dnes vyhral, ​​pretože Aljaz hral naozaj dobre, najmä v druhom sete a na začiatku tretieho. Nebolo teda pre mňa ľahké nájsť spôsob, ako zlomiť jeho hru.“

Umac vstúpil do rebríčka Pepperstone ATP na 31. miesto, kde prevzal miesto, ktoré mu zostalo po Musetti pri jeho finálovom víťazstve v Hamburgu nad Carlosom Algarazom. Talian sa v úvodnom sete uvoľnil a prekonal deficit zo skorého brejku, keď Bedane zaútočil na kurt so svojím silným forhendom, aby sa v druhom sete prelomil.

Muži si v rozhodujúcom sete vymenili brejky, no všetko to bol Musetti. Talianka vyhrala posledné štyri hry dôrazným spôsobom a ukončila zápas jemným drop shotom, aby spečatila lásku. Po tom, čo potreboval šesť zápasových bodov na to, aby odprevadil Algaraz v Hamburgu, jeden stačil Musettimu v Umagu.

„Prišiel som včera [to Umag] Nie je teda ľahké odpočívať a zotaviť sa na 100 percent,“ povedal Musetti. „Nie som si istý svojou fyzickou kondíciou, ale z víťazstva som veľmi šťastný.“

Tiež by sa vám mohlo páčiť: Prvýkrát víťaz Spotlight: Lorenzo Musetti

Ôsmy nasadený sa teraz môže tešiť na celotaliansky zápas druhého kola proti Marcovi Cecchinatovi, ktorý v pondelok zvíťazil 6:1, 5:7, 6:2 nad Mili Poljicakom. Musetti vyhral head2head míting ATP v piatich setoch na Roland Garros v roku 2021. Začiatkom tejto sezóny sa Taliani spojili na turnaji dvojíc v Marakéši.

READ  Prečo sedel Milan Škriniar na lavičke?

„Je to priateľské derby,“ povedal Musetti. „Sme naozaj blízki priatelia. Je to jeden z mojich najlepších priateľov na turné… Som nadšený, že sa s ním môžem podeliť o kurt a zabávať sa pri súbojoch s ním.“

Piaty nasadený Alex Molkan tiež vyhral 6-2, 7-6(2) proti Duje Ajdukovicovi. Slovenka Molken, trojnásobná finalistka turnajovej úrovne, tento týždeň hľadá svoj prvý titul.

V zápase na hojdačke, ktorý obsahoval 10 prestávok na podanie v 20 hrách, bola Molkanová šesť z ôsmich svojich brejkových príležitostí, pričom vyhrala viac ako polovicu obratov pri prvom a druhom podaní. 3:0 v úvodnom sete, sedem gemov proti podaniu v rade.

Najbližšie sa v pondelok stretne so Španielom Robertom Carballesom Penom proti Henrymu Lacsonenovi 6:4, 7:5.

Francúz Corentin Maudet prehral 6-4, 6-2 proti šiestemu nasadenému Danielovi Altmaierovi a pripravil si stretnutie v druhom kole s Facundom Bagnissom. V utorňajšom zápase zvíťazil Argentínčan Tomás Martin nad Etcheverry 7:5, 6:3.

Druhý nasadený Jannik Sinner (vs. Jaume Munar) a tretí Casper Ruud (vs. Bernab Zapata Miralles) sa postavia proti najlepšie nasadenému Carlosovi Algarasovi (proti Norbertovi Camposovi) a štvrtému Sebastianovi Baezovi (vs. Laszlo Djere). Streda Umak kampaň začína s nimi. alebo Franco Agamemnon), aby začali zápas vo štvrtok.