Veda

Kde dnes večer vidieť polárnu žiaru?

Horný riadok

O niečo viac ako mesiac po ohromujúcom zobrazení polárnych svetiel nad kontinentálnymi Spojenými štátmi sa polárna žiara vráti do Kanady a Severnej Ameriky v sobotu a nedeľu večer – po druhom, zriedkavom vládnom varovaní pred geomagnetickou búrkou – aj keď táto prehliadka svetla bude posledna Nebude to tak daleko ako mesiac.

dôležité fakty

NOAA vydala v piatok výstrahu, v ktorej varovala, že geomagnetická búrka by mohla opäť narušiť komunikáciu v dôsledku „stredne intenzívnej“ poruchy zemského magnetického poľa, zatiaľ čo svetlá sa môžu vrátiť.

Slnečná aktivita bola v posledných mesiacoch nezvyčajne rušná, pretože 11-ročný slnečný cyklus Slnka sa blíži k predpokladanému dátumu konca. vrkoč Očakáva sa, že slnečné škvrny v budúcom roku, v júli 2025, zosilnú, čo pravdepodobne spôsobí ďalšie geomagnetické búrky.

Po minulomesačnom zvýšení slnečnej aktivity a varovaní NOAA – prvému varovaniu agentúry za takmer 20 rokov – vydala NOAA v piatok ďalšie varovanie, ktoré varovalo, že geomagnetické búrky môžu spôsobiť „stredné narušenie“ magnetického poľa Zeme. „Intenzívne“ narušenie môže spôsobiť komunikáciu znovu prerušiť, kým sa svetlá mohli vrátiť.

Takzvaná čiara pohľadu – najjužnejší bod, kde vedci očakávajú, že uvidia svetlá – sa v nedeľu v noci posunie na juh, čo umožní obyvateľom pozdĺž americko-kanadskej hranice vidieť polárnu žiaru v závislosti od oblačnosti lepšia šanca vidieť.

Získajte textové upozornenia na najnovšie správy Forbes: Spúšťame upozornenia na textové správy, aby ste boli vždy informovaní o najväčších správach, ktoré formujú titulky dňa. Text „Upozornenie“ (201) 335-0739 alebo sa zaregistrujte Tu,

Kde bude dnes večer vidieť polárnu žiaru?

Tieto svetlá, ktoré sú zvyčajne najlepšie viditeľné okolo polárneho kruhu medzi septembrom a májom, budú pravdepodobne viditeľné v celej Kanade od Britskej Kolumbie po severné Ontário, Quebec a Labrador v sobotu večer. Podľa Národný úrad pre oceán a atmosféru.

Je tu tiež malá šanca, že v sobotu večer uvidíte svetlá vo veľkej časti Severnej Ameriky, vrátane Aljašky, Washingtonu, severného Idaha, Montany, Severnej Dakoty, Minnesoty, Wisconsinu, horného polostrova Michigan a severného Maine. Najlepším miestom na videnie svetiel v nedeľu bude Aljaška, kde vedci očakávajú, že obyvatelia budú mať najväčšiu šancu na viditeľnosť.

Aký je najlepší spôsob, ako vidieť polárnu žiaru?

správny moment Najlepší čas na videnie svetiel je medzi 22:00 a 2:00, keď sa geomagnetická aktivita zvyšuje a polárne žiary sú najsilnejšie.

čo si pozrieť

Cloud. Národná meteorologická služba Sobotňajšia noc má byť zamračená nad časťami severozápadného Pacifiku, severného Nového Anglicka a severného štátu New York, so 100-percentnou pravdepodobnosťou zamračenej oblohy v Buffale okolo 23:00, pričom severný Washington by mal zostať zamračený v rovnakom čase 72% šanca a severný Maine má 77% šancu. Pravdepodobnosť pozorovania polárnych svetiel sa v noci na severozápadnom Pacifiku zvyšuje, pričom pravdepodobnosť zamračenej oblohy klesne na 50 % v severnom Washingtone do nedele o 2:00 (65 % pravdepodobnosť o 5:00), zatiaľ čo v noci na severe Nového Anglicka sa očakáva oblačnosť , pričom v severnom Maine o 2:00 dosiahli 75 % šancu (pravdepodobnosť 84 % o 5:00).

hlavné pozadie

Polárna žiara, ktorá minulý mesiac ohromila pozorovateľov hviezd v USA a Kanade, bola výsledkom „silnej“ geomagnetickej búrky, ktorú NOAA opísala ako „nezvyčajnú a potenciálne historickú udalosť“. Niekoľko nocí tieto svetlá žiarili fialovou, zelenou a modrou v severnej Kalifornii, Veľkých jazerách, New Yorku, Novom Anglicku a až po Karolíny a Alabamu. Len o niekoľko dní neskôr vedci z NOAA predpovedali, že tieto svetlá by sa mohli vrátiť koncom mája a júna, čo by bolo ešte väčšie ako slnečná erupcia, ktorá predtým spustila polárnu žiaru, a tiež hrozilo, že narušia satelitnú komunikáciu.

Ďalšie čítanie

forbesPolárna žiara pohlcuje Ameriku od Kalifornie po Floridu – „potenciálna historická udalosť“ (foto)

READ  V stredu sa v západnom Michigane môže objaviť polárna žiara

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close