Premier League: Výsledky, 5. kolo

včera 20:30
|

V sobotňajšom zápase 5. kola anglickej Premier League zvíťazili futbalisti Manchestru City nad Arsenalom 1: 0. Jediný gól strelil Raheem Sterling v 23. min. Po dvoch zápasoch bez výhry získali „Citizens“ trojbodový zisk, v neúplnej tabuľke im patrí 10. priečka. Arsenal je po druhej prehre v sezóne piaty.

(AKTUALIZOVANÉ 23:05)

Hráči londýnskej Chelsea remizovali iba so Southamptonom 3: 3. V drese „The Blues“ strelila dvojica nemeckých posíl prvýkrát v lige – dva góly strelil Timo Werner a jeden pridal Kai Havertz. Domáci viedli 2: 0 a 3: 1, o plný bodový zisk prišli v nastavenom čase.

Newcastle United, ktorému stále chýba zranený slovenský brankár Martin Dúbravka, podľahol Manchestru United 1: 4. Hostia v závere rozhodli o triumfe tromi gólmi.

Everton stratil prvé body v novom ročníku anglickej Premier League. V sobotňajšom šlágri remizoval na svojom štadióne Goodison Park s mestským rivalom a úradujúcim šampiónom FC Liverpool 2: 2. Tím talianskeho kormidelníka Carla Ancelottiho má na svojom konte 13 bodov, o tri viac ako v neúplnej tabuľke druhý Liverpool.

Everton po zmene strany nevyužil dve veľké príležitosti na skórovanie, hlavičku Richarlisona zastavila pravá žrď a strelu Jamesa Rodrigueza zneškodnil brankár Adrian. V 72. minúte to „karamelky“ vyplakali. Obrana nepremenila center do pokutového územia a odrazenú loptu poslala do siete Mohamed Salah – 1: 2.

V 81. minúte Dominic Calvert-Lewin prenikol po pravej strane a pridal gól za tím hostí. V závere zápasu videl Richarlison červenú kartu za neuvážený faul na Thiaga Alcantaru. Liverpool sa snažil využiť krátku početnú výhodu a dokázal dopraviť loptu do siete, ale gól Jordan Hendersona na tesný ofsajd neplatil.

5. kolo:

READ  Estónske družstvo mužov skončilo na treťom mieste po víťazstve nad Litvou 2:0 na Baltic Cup | správy

Newcastle United – Manchester United 1: 4 (1: 1)

Ciele: 2. Shaw (vlastný) – 23. Maguire, 86. Fernandes, 90. Wan-Bissaka, 90. + 6 Rashford

/M. Dúbravka (Newcastle) sa neobjavil v zápisnici zo stretnutia /

Manchester City – Arsenal FC 1: 0 (1: 0)

Cieľ: 23. šterlingov

Chelsea FC – Southampton FC 3: 3 (2: 1)

Ciele: 15. a 28. Werner, 59. Havertz – 43. Ings, 57. Adams, 90. + 2 Vestergaard

Everton FC – Liverpool FC 2: 2 (1: 1)

Ciele: 19. Keane, 81. Calvert-Lewin – 3. Hriva, 72. Salah. ČK: 90. Richarlison (Everton)