Zábava

Martina Schindlerová vydala singel Dokedy. V klipe si zahrala s fešákom z Farmy

08.12.2020 – 08:00 | redakcia

Speváčka Martina Schindlerová sa vlani po dlhšej pauze vrátila na pódiá a v týchto dňoch ponúkala svoj štvrtý „comebackový“ singel. Na novinke s názvom Dokedy tentoraz spolupracovala so známym bratislavským štúdiom LittleBeat, ktorého zakladateľ Maxo Šrámek je autorom hudby. Textom opäť poverila známeho košického speváka.

Po získaní Martina Schindlerová v posledných dvoch singloch Pokoj svätý a Búrky predstavená nielen ako interpretka, ale aj ako skladateľka a textárka, novým singlom sa rozhodla opäť zveriť autorstvo hudby a textov skúsenejším kolegom. Hudba k piesni Až do zložené, aranžované, vyrobené a zmiešané Martin „Maxo“ Šrámek a autor hitu to napísal Ray, Tomáš Buranovský alias Buranowski. Rovnako ako predchádzajúce single, aj táto pieseň sa nesie v pomalom tempe, v ktorom môže vyniknúť Schindlerov hlas.

„Spolupráca s chalanmi z LittleBeat bola od začiatku super. Pieseň som si zamilovala na prvé počutie, “teší sa speváčka zo svojich prvých skúseností so známym štúdiom, ktorého zakladateľ Maxo je pod hitmi podpísaný ako Spustiť Spustiť Spustiť pre Celeste Buckingham alebo Hlavný vysielací čas Majka Spirit a spolupracoval aj na albumoch Lucie Bílé a Terezy Maškovej. Nahrávanie singlu trvá od októbra, samotný vizuál sa natáčal v piatok 13. novembra.

„Spočiatku sme si ani neuvedomovali, aký deň točíme. Nie sme poverčiví, takže v ten deň nikto v tíme nenamietal. Nakoniec bol tento deň pre nás veľmi úspešný a výsledok sa všetkým páči.“ Boris Holečko (kamera a režisér, pozn. red.) odviedla skvelú prácu na celom videoklipe, “hovorí Martina o videoklipe, v ktorom ju predstavila známa modelka a účastníčka divácky úspešnej reality šou Farma. Michal Gajdošech. „S Mišom sme sa stretli až večer pred natáčaním a vďaka nemu bola atmosféra príjemná, uvoľnená. Všetky scény sme zaznamenali pomerne rýchlo, Michal je skutočný profík,“ dodala k svojmu „klipovi“.

READ  Ukážka herného dňa: Rangers hostí Oshawu v piatok TSN v Audi


Zaujímavosťou je, že Gajdošech, ktorý v roku 2017 získal cenu v kategórii najkrajšieho tela planéty v súťaži Mister Supranational a skončil celkovo na 4. mieste, sa v podobných záberoch „hore bez“ predstavil s ďalším slovenským interpretom. Presne pred rokom vyšiel spoločný singel DJ a producenta Roberta Buriana a speváka Ronie, ktorá si v klipe vybrala známu slovenskú modelku ako mužský ideál krásy Má všetko, čo potrebuje.

Nové Schindlerovo hudobné video bolo natočené v Modre so známym producentom Jozef „Jopa“ Poláček. Ukazuje príbeh páru, ktorý sa pohádajú v aute a potom majú autonehodu. Po celú dobu nie je jasné, kto zrážku neprežil, rozuzlenie prichádza na konci. Je autorom námetu a scenára Štefan Šperkaktorý je tiež Schindlerovým manažérom. Vizážistku mala na starosti vizážistka Lucia „Lussi“ Šenková.

Michal Gajdošech a Martina Schindlerová, Dokedy

Martina Schindlerová sa na scénu vrátila v lete 2019 po dlhej pauze, počas ktorej sa naplno venovala svojej rodine. Spolu so singlom Až do tiež ohlasuje nový album, predtým však ponúkne ešte minimálne jeden singel. „Rozhodli sme sa, že nebudem na seba vyvíjať tlak so svojím tímom a dvojhru urobíme emotívne. Maxo už pracuje na ďalšej skladbe, takže v najbližších mesiacoch uzrie svetlo sveta nový svet, ktorý pravdepodobne prekvapí moji fanúšikovia. “ Až do je dovtedy mojou novou srdcovkou a som rada, že ľudia, ktorých sme ju doteraz nechali ísť, nemôžu dostať jej melódiu z hlavy. Má to chytľavý refrén a pointa textu je o tom, aký je krátky život a je potrebné žiť ho naplno, “uzatvára speváčka.

Jej hudobná kariéra sa začala po tom, čo sa v roku 2004 stala druhou medzi širokou verejnosťou v prvej sérii speváckej súťaže Slovensko hľadá Superstar. Po nej nahrala debutový album v spolupráci s producentom Stanom Šimorom v belgickom nahrávacom štúdiu. Patríme k sebe. Platinovú platňu získala za predaj 20 000 nosičov, čo bolo najviac zo všetkých účinkujúcich v roku 2005. Svojou debutovou nahrávkou získala aj dve ceny Hudobnej akadémie Aurel. V tom istom roku sa v ankete popularity Zlatý slávik umiestnila na piatom mieste v kategórii Speváčka roka a štvrtá v roku 2006.

READ  Kde sa natáčal film „Toon“? Zistite miesta streľby s Javierom Barthemom v hlavnej úlohe

V máji 2008 vydala druhý album s názvom Čo sa tu deje, na ktorom spolupracovali textár Peter Kollár a hudobník a producent Oskar Rózsa. V roku 2010 sa predstavila v celoštátnom kole súťaže Eurovision Song Contest, kde získala 8. miesto s piesňou You Can Go (víťazkou sa stala Kristína s hitom Horehronie). Následne sa Schindler deväť rokov hudobne odmlčal.

Informácie a fotografie z natáčania poskytol Štefan Šperka do redakcie Hudba.sk. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Fakt Media

Zdielať na Facebook-u

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close